Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 13 Ian 2021, 15:45

Eu nu am mai intrat pe aici sa scriu, dar am intrat sa citesc, pentru ca intre timp a trebuit sa ma conformez noilor norme, curatenie, spalat vase, samd, si altui stil de viata. 2020 a venit cu probleme, nu mari, si nu a stricat ceea ce o criza le strica multora, sau ma rog...scoate la iveala probleme deja existente....te trezesti inchis in casa cu concubinul/concubina si iti dai seama cu ce balaur te'ai mutat. Dar usor nu a fost. Au fost multe momente cand am vrut sa scriu aici, sa ma mai ventilez. Nu mai am nicio prietena femeie, au trecut de 30 de ani, s'au speriat si s'au combinat cu niste crocodili, in timp ce pe fb si instagram se pozeaza cu piciorul ridicat ca niste catele, dand semne ca totusi ar mai fi loc. Lumea e nefericita rau... Sincer, nu stiu daca am prieteni... Mai mult de 2, ca cine zice ca are mai multi....minte cu nerusinare.

Nu stiu ce sa va zic ca am mai facut, am desenat, lucruri indecente si nepostabile aici, printre neprihaniti. Mi'am inmultit albinele, dar mai iau miere si de la altii, am o pagina pe fb, deci m'am transformat intr'o mica bisnitara. Nu imi e rusine sa recunosc asta, dar imi e scarba ca altii/altele fac acelasi lucru dar sustin ca e mierea lor, si nu sunt in stare sa isi duca minciunile la capat.
Momentan ma aflu intre niste amenintari cu procesul, niste glume proaste adica. Un anume apicultor Lucian Ciutacu din zona Caracal, i'a dat drumu' la ratutita aia de fisa pe fb, promoveaza o pagina cu miere si au aparut si in ziarul financiar. Isi promoveaza intens o padure minunata, plina de seceta si care produce maxim 2 sortimente de miere, dar ea vinde vreo 6. Din satelit si din pozele de la fata locului se intuieste cumva realitatea trista, totusi ea zice ca vinde cam cat vinde unul cu 500 de stupi. Se lauda pe fb ca a aparut in ziarul financiar, ceva de speriat, ca e foarte mandra ca i'au confirmat oamenii ca are cea mai buna miere, ca nu da sirop la albine, etc etc, si textele sunt niste scursuri ipocrite ordinare, si ca toti clientii sunt de fapt prietenii ei. Numai tiganii si jidanii au textele astea. Am intrebat'o cum produce paducelul, pe care il avea la vanzare apoi l'a scos de frica ca o sa iau si o sa fac vreo analiza sa o dau in fapt, si de acolo au urmat amenintari ca ma da in judecata, cum sa o intreb asa ceva si sa sugerez ca minte. Fata zice ca insemneaza ramele si albina se duce fix pe ramele insemnate, si asa produce ea tot felul de sortimente, in timp ce pe fb confunda flora cu fauna si zice ca intr'un stup locuieste un singur roi de albine. Spune si ca se documenteaza intens despre apicultura, cam ca apicultorul ala de 11 ani, ca la munca nu prea vad continut pe fb, si ca in curand o sa tina niste cursuri, ca e foarte competenta. Scarba imensa imi este de impostori! Nu ca eu muncesc nevoie mare la stupi, dar am vazut pe la altii cum se munceste... Si ea face gura pe fb si a aciuit pe pagina aia tot felul de ****** carora le curg balele la motivationale, si cumpara miere de la ea pt ca au impresia ca salveaza padurea si planeta. Si altii muncesc de isi rup coastele si nu au timp de atata lauda de sine. Pagina se numeste "miere cu drag", pe care o tot urmaresc sa vad pana unde duce minciuna. Fata m'a blocat ca sa nu mai pot sa scriu, dar astept procesul, ca sa vad daca vrea si judecatorul ala sa invete despre cum se cotcaie albina cu paducelu'.....
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mausica » 14 Ian 2021, 02:00

Povestitori sunt destui(cu ce miere au ei). Mai nou povestea din spate vinde produsul
Ps : si eu am intrebat ceva pe persoana resp.
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3526
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Ian 2021, 02:07

Si ti'a raspuns? :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mausica » 14 Ian 2021, 22:23

Bezna Zorilor scrie:Si ti'a raspuns? :lol:

Nici o sanss. A vazut mesajul dar tace malc. Nici un cuvant.
Eu doar ii spuneam ca are la vanzare 3 sortimente de miere cu aceasi culoare. Poli, fs(cu paducel) si paducel.
Ori pozele is trucate ori acolo nu e ce pretinde ea.
Si de atunci.... Nimic. Urmeaza ss imi iau block(presupun)
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3526
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 15 Ian 2021, 02:11

AFACERI CU MIERE PE CINSTE SI ONOARE!
Daca nu insisti nu o sa iti iei. Eu am insistat!
Pentru ca pagina se numeste ceva cu miere, presupun ca le'a aparut sugestie la toti apicultorii, uneori chiar isi plateste si reclama la fb.
Eu am insistat pentru ca nu suport, pur si simplu, sa vreau sa argumentez ceva si celalalt sa fuga, dar presupun ca nu sunt toti agresivi ca mine! :lol:
Din pacate, multi aparatori ai ei au inteles ca mie imi e ciuda pe vanzarile ei. Daca ar fi asa, mi'ar fi ciuda pe toti care vand pe lumea asta, nu numai miere.
Cat despre miere, urmaresc mai multe pagini pe fb, si fiecare incearca sa vanda cum poate, unii cu poze motivationale, altii cu gifuri cu albinute, altii cu texte preluate din articole de specialitate.
Dar ca fiinta asta, nu m'a inrait nimeni. Deci nu pe vanzari imi e ciuda, ci pe minciunile duse pana la dumnezeu, cu o nesimtire crasa.
Nu va raspunde niciunui stupar, pentru ca e foarte proasta, si neavand nicio legatura cu apicultura, ar iesi circ! Cu toate astea, a afirmat ca este prietena cu stuparii si ca ii felicita. Ma tare indoiesc!
Recent am avut o postare mai agresiva pe fb, si sotul ei, care imi urmareste pagina si uneori imi da love la postari apoi si'l scoate, numai cat sa vad eu ca a luat la cunostinta - o jigodie, a incercat sa imi dea report.
O singura incercare de report daca mai vad, ii scriu tatalui ei, ca vreau sa il intreb daca nu le e rusine...
In mod normal, nu as fi insistat, dar ma scoate din minti nesimtirea!
Poate ca oamenii nu stau sa cerceteze daca minte sau nu, dar cel putin in legatura cu ea, mi'am format ochiul in a gasi imediat minciunile. Adica sunt peste tot! :lol:
A avut ghinionul ca mi'au sarit in ochi niste texte si mierea aia dubioasa...caci padurea aia minunata nu poate produce mai mult de doua sortimente pe vara.
Doamne, parca nu am sti toti ce an de pomina a fost...
Si pentru ca am intrebat'o de cateva ori cum produce mierea aia de paducel, dar sa ne spuna pe bune, fara textele alea cu albina priponita pe rama insemnata, a zis ca ma da in judecata!
Eu presupun ca o mai intreaba si altii diverse, dar fiinta e atat de naiva incat a crezut ca e singura pe tarla!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 15 Ian 2021, 13:48

sincer .... eu nu vad mare diferenta intre abordarea respectivei care propune la vanzare miere de "ceva", care ceva este imposibil sau foarte greu de obtinut si altii care pe post de miere poliflora ofera miere de "ceva", in amestec cu altceva si inca un pic de cu totul altceva :D
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4289
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 15 Ian 2021, 14:06

Roiu maaa...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde peterneamt » 15 Ian 2021, 23:59

“Daca intr-o cutie pui gunoi, devine cos de gunoi, daca pui un diamant devine cutie de valoare, asa este si creierul!”.... sau forumul !
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde taipan » 16 Ian 2021, 05:04

Deci, forumul este o cutie de valoare
pt avem aici un diamant
taipan
 
Mesaje: 189
Membru din: 11 Feb 2015, 20:15
Localitate: Tulcea

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde kiloz » 16 Ian 2021, 08:05

Daca în cutie peste gunoi pica un diamant ce o fii? Ladă de zestre?
Cutia se poate recupera , pur si simplu se goleste. Dar oare diamantul o mai gâsesti?
Poate daca întretimp nu se face beznă!
Dacă si dacă.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Anterior

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori