Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde filip » 29 Ian 2017, 18:47

https://www.youtube.com/watch?v=dDk0XV61MlQ
Urmariti la ora 2 si 39 min.
Impozitul e ceva minunat :oops:
filip
 
Mesaje: 1262
Membru din: 24 Feb 2011, 18:15

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde ilalexandru » 29 Ian 2017, 22:00

Impotriva unei legi a gratierii....au iesit o gramada in strada! Impotriva chimicalelor si a mancarii nesanatoase care se gaseste in magazine.....nu zice nimeni nimic! Oare de ce???? ce ne afecteaza mai mult???faptul ca sunt gratiati unii(si statul nu mai trebuie sa aiba grija lor prin puscarii) sau faptul ca in magazine se gasesc toate prostiile???? Usor mai suntem de manipulat ca popor!!!! Nu am vazut unul care sa doreasca sa iasa si sa ceara interzicerea amestecului de miere...poate noul sindicat o va face! Sau poate...isi vad tot de interesele lor!
ilalexandru
 
Mesaje: 236
Membru din: 09 Mar 2011, 23:50
Localitate: Horezu, Valcea

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde kovacslg » 30 Ian 2017, 00:20

kiloz scrie:
gorjeanul scrie:Eu nu sunt procuror. Contrazice-ma daca ai argumente. Poate esti si tu unul din beneficiarii acelui PNA?!!


Dar mare va credeti,cite unu.Intrati pe forum,aruncati citeva vorbe fara justificari si asteptati sa fiti contrat! Afirmatiile respective tu ai facut, tu trebuie sa aduci dovezi si justificari pentru cele scrise.Hai si verificama daca esti in stare!


Amintesc din era '''stralucita'', cat de ciudat era privit, unul care zicea ceva legat de falsitatea comunismului.
N-ea luat 40 de ani pana am reusit sa spunem adevarul despre acel sistem, desi lucrurile erau evidente tot timpul, pentru toata lumea, si totusi eram intr-o continua negatie (in masa). Cam asa e acum in apicultura...
kovacslg
 
Mesaje: 1044
Membru din: 28 Dec 2014, 18:13
Localitate: Cluj, Comuna Feleacu

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde Bambucha » 30 Ian 2017, 11:42

ilalexandru scrie:Impotriva unei legi a gratierii....au iesit o gramada in strada! Impotriva chimicalelor si a mancarii nesanatoase care se gaseste in magazine.....nu zice nimeni nimic! Oare de ce???? ce ne afecteaza mai mult???faptul ca sunt gratiati unii(si statul nu mai trebuie sa aiba grija lor prin puscarii) sau faptul ca in magazine se gasesc toate prostiile????


Da si prin aceasta atitudine, complicitatea la abuzuri si tot felul de marsavii, este afectata calitatea vietii noastre direct si indirect. Fara sanatate si educatie se evapora si ultima farama de speranta in viitor.
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde gorjeanul » 02 Feb 2017, 12:20

kovacslg scrie:
kiloz scrie:
gorjeanul scrie:Eu nu sunt procuror. Contrazice-ma daca ai argumente. Poate esti si tu unul din beneficiarii acelui PNA?!!


Dar mare va credeti,cite unu.Intrati pe forum,aruncati citeva vorbe fara justificari si asteptati sa fiti contrat! Afirmatiile respective tu ai facut, tu trebuie sa aduci dovezi si justificari pentru cele scrise.Hai si verificama daca esti in stare!


Amintesc din era '''stralucita'', cat de ciudat era privit, unul care zicea ceva legat de falsitatea comunismului.
N-ea luat 40 de ani pana am reusit sa spunem adevarul despre acel sistem, desi lucrurile erau evidente tot timpul, pentru toata lumea, si totusi eram intr-o continua negatie (in masa). Cam asa e acum in apicultura...

Asa a rezistat comunismul 45 de ani , cei care traiau bine (activistii, securistii) traiau bine si ne spuneau si noua ca traim intr-o epoca de aur. In democratia noastra psd-ista e cam la fel. Liber la furt, pentru unii, pentru cei multi munca si ciocu mic.
gorjeanul
 
Mesaje: 226
Membru din: 27 Ian 2017, 14:34

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde MIHAEE'E » 02 Feb 2017, 18:01

Asa a rezistat comunismul 45 de ani , cei care traiau bine (activistii, securistii) traiau bine si ne spuneau si noua ca traim intr-o epoca de aur. In democratia noastra PSD-ista e cam la fel. Liber la furt, pentru unii, pentru cei multi munca si ciocu mic.[/quote]

E pe dracului ! democratie mai de graba BALCANICA ..... pai ce naiba ati uitat in ce saracie ne-au tinut PDL- isti ! ....si ce sa inteleg ca pana acum nu s-a furat ?! .... Astia daca fura , e bine ca mai dau si la oameni...... aia cand au furat ,au mai luat si din buzunarul nostru..... si apropo treaba cu ciocu mic vine de la o PDL-ista !..... s.n Anca Petrescu.
MIHAEE'E
 
Mesaje: 297
Membru din: 17 Noi 2014, 09:26
Localitate: Razvad DB

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde kiloz » 02 Feb 2017, 19:10

Marie-Marie de ce ai scimbat palarie. Aceleasi Marie cu alta palarie! Numai la noi se schimba omul de sub palarie! :twisted:
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde gorjeanul » 03 Feb 2017, 12:33

Rau au ajuns unii oameni daca au ajuns sa spuna ca e bine ca se fura dar sa ne dea si noua niste firmituri. Parca Dragnea va da din buzunarul lui. Tara asta va merge din rau in mai rau cu astfel de oameni.
gorjeanul
 
Mesaje: 226
Membru din: 27 Ian 2017, 14:34

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde MIHAEE'E » 03 Feb 2017, 20:31

gorjeanul scrie:Rau au ajuns unii oameni daca au ajuns sa spuna ca e bine ca se fura dar sa ne dea si noua niste firmituri. Parca Dragnea va da din buzunarul lui. Tara asta va merge din rau in mai rau cu astfel de oameni.


auzi bai gorjene ...... in ce naiba tara traiesti mai.....
pana sa se dea aceasta ordonanta ........ ma repet ca, poate vei intelege si tu......
- nu s-a furat in tara asta ? ...... ( vezi reportaj F2), 8 mil ha de padure defrisata/an......... autostrazi de 18 mil E/km....... si multe altele:
- nu au fost favorizate rudele astora pana la ultimul grad ? sa inteleg ca pana acum prima competenta? :?:
- nu am ajuns rau deloc ...... crede-ma ca mie mi s-au dublat veniturile in 2017 fata de perioada 2010-2016.
- se pare ca uitam repede repede faptul ca, in acele perioade benzina ajunsese la 6,3 ron, tva 24%, veniturile reduse cu peste 25% la bugetari, desfiintarea celui de-al 13-lea salariu, alocatiile copiilor timp de mai bine de 10 ani au fost 42 ron, au taiat si din indemnizatia de CIC la mame ( de la 85% la 75%) etc.

Tara asta va merge din rau in mai rau cu astfel de oameni.[/quote]
Bai nenea de la gorj........ asculta ce-ti zic ........ cat timp suntem o colonie economica ( numai cu oameni ca tine, tara asta va progresa :!: )
eu nu am nici o afinitate politica, dar asta nu inseamna ca nu pot sa-mi exprim anumite idei, ca imi taie [u]acesta[u] macaroana !
stiu ca e off topic , da m-a nervozat acesta, prin atac direct la persoana .
MIHAEE'E
 
Mesaje: 297
Membru din: 17 Noi 2014, 09:26
Localitate: Razvad DB

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde florin_albinutza » 04 Feb 2017, 11:18

Corect si normal ar fi sa nu fure nimeni nimic indiferent ca e mult sau putin. Sa nu uitam ca bugetul unei tari este ca unul personal, nu poti sa cheltui mai mult decat produci . Poti sa o faci si atunci te imprumuti dar sa nu uitam ca odata o sa vina scadenta si trebuie sa platesti ( vezi cazul Greciei).
florin_albinutza
 
Mesaje: 58
Membru din: 05 Noi 2011, 22:24

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde dantat » 04 Feb 2017, 11:50

Hai ca o sa ajungem, daca acceptam vana de bivol pe spate (sau la talpi era ?) sa cerem voie ca din 2 copii macar 1 sa fie al nostru. Si daca nu se poate...macar sa inmuiem si noi acolo varful... :twisted: :roll:
Asa si cu calamnitatile, acum 2 ani era o secetaaaa, si floarea nu dadea mare lucru ? E calamnitate? NU ? atunci imediat a venit o ploaie si mi-a inundat o parte din stupi, pana aproape de al doilea cat. E calamnitate ? (nu ca am fost eu bou si ca i-am pus pe valceaua aia...dar vreau sa dau vina pe administratie ca nu mi-a asigurat loc de parcare...se poate ?)
Noi suntem romani, noi suntem romani, noi suntem aici ca sclavi staaaapaaani...
Avatar utilizator
dantat
 
Mesaje: 132
Membru din: 20 Mar 2015, 19:58
Localitate: Olt.


Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde filip » 26 Mar 2017, 20:28

Dupa o iarna grea ne asteapta o vara secetoasa?
http://psnews.ro/avertismentul-meteorol ... ta-167934/
filip
 
Mesaje: 1262
Membru din: 24 Feb 2011, 18:15

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde Bambucha » 28 Mar 2017, 21:00




Bravo, Excelent!!!! Cata sustinere! Cata "grija" fata de amarasteanul care produce pentru echilibrarea balantei comerciale a Romaniei. Da-I in cap la bransa... otraveste-l, impoziteaza-l, da-I pana moare de tot!
Se mai indoieste cineva ca subventiile sunt doar pentru "baietii buni", si din cand in cand (la 5 ani) pentru fraierii de apicultori la alegeri... ? :oops:

Asa sa ne ajute PiSidi.
Cum zicea stimabilul coleg din Bals: "ne rezolva Dragnea". Amin
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde jiji » 28 Mar 2017, 21:55

de fiecare data cand citest ceva de impozitare, neocotinedoide sau pretul mieri imi aduc aminte de vodeoclipul dupa you tube , doamne ce ii mai sfaraiau palmele apicultorului din dreapta , si ce oavatii ii aducea domnului ministru, interesant de vizionat pentru apicultori.
https://www.youtube.com/watch?v=meycH6xXNNM
jiji
 
Mesaje: 457
Membru din: 26 Feb 2011, 13:56
Localitate: giurgiu

Re: Apicultorii afectati de calamitati,despagubiti!

Mesajde daffid mihailov » 28 Mar 2017, 22:33

jiji scrie: si ce oavatii ii aducea domnului ministru
https://www.youtube.com/watch?v=meycH6xXNNM


vrei sa spui "tovars?" :lol:
Şi albinele au aceeaşi soartă ca toate marile adevăruri. Trebuie să înveţi să le observi. Maurice Maeterlink
Avatar utilizator
daffid mihailov
 
Mesaje: 1230
Membru din: 30 Ian 2015, 02:49
Localitate: Arges

AnteriorUrmătorul

Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 44 vizitatori