Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Impozitarea apiculturii 2016

Mesajde Adi Hodis » 01 Apr 2016, 01:35

Cifre noi ... diferentiate pe judete.
Timisorenii 40 lei/stup.
Bihorenii 32lei/stup.
Samd ... alandala !. Ca la noi la nimenea !.http://agrointel.ro/52087/impozitarea-s ... are-judet/
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: Impozitarea apiculturii 2016

Mesajde eugen. » 01 Apr 2016, 06:15

Comparati Calarasi si Harghita ! Ganditiva la clima si la potentialul melifer ! Sau Dolj si Timis ! Traim in Romania ... unde e posibil si imposibilul .
eugen.
 
Mesaje: 265
Membru din: 09 Sep 2011, 20:55
Localitate: Prahova

Re: Impozitarea apiculturii 2016

Mesajde cristi x » 01 Apr 2016, 08:27

eugen. scrie:Comparati Calarasi si Harghita ! .

mai fratilor la harghita mai poti fura o masina de brazi. la calarasi ce sa mai furi, paie? :lol:
voi nu stiti sa impartiti la mame, soacre, copii, nepoti, stranepoti. subventii/familie nema, impozit balsoi. vreti sa va invat eu driblingul. hai ca sunteti baieti mari.
Avatar utilizator
cristi x
 
Mesaje: 298
Membru din: 11 Mai 2011, 19:32
Localitate: Calarasi

Re: Impozitarea apiculturii 2016

Mesajde proapis13 » 01 Apr 2016, 08:55

Am mai scris dar cred ca am citit doar eu
In afara de asta se poate afla de pe pagina ANAF cum se calculeaza norma de venit in agricultura
Norma de venit este o suma fixa stabilita anual de catre Finantele Publice sau DGFP sau FISC, in functie de specificul activitatii si de zona in care persoana isi desfasoara activitatea si de nivelul economic si de trai al zonei respective....
NU neaparat de cat de melifera este zona sau cate fam de albine sunt in jud respectiv
Aceasta suma creste cu cat zona este cu mai multe ferme de animale,pasari si agricultura este infloritoare
Nu acelasi lucru se intampla cu zonele declarate nefavorizate....
Pentru impunerea veniturilor pe baza de norme de venit, contribuabilul trebuie sa fie PFA,II,AA,AF....
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin


Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 67 vizitatori