Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: A.N.S.V.S.A.

Mesajde daffid mihailov » 15 Ian 2022, 18:23

De dictatura medicală nu o sa scăpăm așa ușor. E vorba de control. Lucru pe care și-l doresc mulți din stupari pentru a stopa “răspândirea” bolilor și pastoralul. Adevarul e ca viitorul va fi unul al vetrelor fixe. Din mai multe motive. Prețul la. Energie, asigurări, și birocrație.

“Organele” nu știu decât sa îți verifice niște hârtii date de ei in baza nici unei verificări pe teren(declarații doar).
Pe modelul pestei porcine o sa avem in curând carantinari pe motiv de loca. Și dacă cauți bine găsești spori in orice stupina. E ca vorba aia, “asimptomatici”.
Şi albinele au aceeaşi soartă ca toate marile adevăruri. Trebuie să înveţi să le observi. Maurice Maeterlink
Avatar utilizator
daffid mihailov
 
Mesaje: 1230
Membru din: 30 Ian 2015, 02:49
Localitate: Arges



Re: A.N.S.V.S.A.

Mesajde Balian » 23 Ian 2022, 10:39

Ştiu din surse că tematic sunt de când în când controlate
unele produse alimentare. Dacă ar fi toate tot timpul controlate
am putea vedea ce festival ar ieşi. :lol:
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 2861
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor

Re: A.N.S.V.S.A.

Mesajde kovacslg » 30 Ian 2022, 13:13

In ceva tim nu am mai fi fruntasi la incidenta de cancer.
Care s a dublat in 30 de ani de "libertate"
kovacslg
 
Mesaje: 1044
Membru din: 28 Dec 2014, 18:13
Localitate: Cluj, Comuna Feleacu


Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 55 vizitatori