Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LOCURI DE PASTORAL , TRASEE , STAREA DRUMURILOR

Un pastoral de succes se face dupa o cunoastere in amanunt a locurilor , traseelor si a starii drumurilor de acces . Aici te poti informa.......
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

locuri de pastoral in caras-severin

Mesajde nicu has » 04 Mar 2011, 17:45

buna as dorii sa stiu daca este posibil zonele de pastoral din jud. caras-severin doua cunosc:
-la salcam 2 la teregova
-si la tei la bocsa
mai sunt si alte locuri multumesc
nicu has
 
Mesaje: 811
Membru din: 26 Feb 2011, 19:36
Localitate: caransebes

Re: locuri de pastoral in caras-severin

Mesajde dinupaltinis » 19 Mar 2011, 21:53

Domnule Nicu imi pare bine ca v-am intilnit aici si sper sa ne intilnim si in Caransebes.Deci la noi in caras, cunosc urmatoarele locuri unde am mers eu si unde se obtin productii bune:Salcim 1 este la Zorlentul-Mare cca.2500 ha.de masiv.(merg toti stuparii din caransebes).Diferenta de inflorire fata de Oltenia este de 3-4 zile.Salcim 2 in afara de Teregova mai este si la Cornea,Domasnea,Rusca-Teregova,Bautar,Voislova,aici salcimul se prezinta in pilcuri razlete,garduri,lastarisuri,etc,productia este buna.Salcim 3 este la Bucova,razlet si pilcuri dar culesul se suprapune cu cel de zmeura,productia este buna.Sansa de a prinde salcimul in cascada depinde de timp si de organizare.Tei mai este inca si la noi la Paltinis,cu productii foarte bune,si peste tot in jurul Caransebesului este tei, chiar in Teius la dta.este un loc f.bun la tei desi sint cam multi stupi.Asta este ce stiu eu.Stima.
dinupaltinis
 
Mesaje: 14
Membru din: 19 Mar 2011, 18:42

Re: locuri de pastoral in caras-severin

Mesajde nicu has » 20 Mar 2011, 20:18

cu siguranta o sa ne vedem dle dinu mi-ar face placere mai ales ca am si rude in paltinis multumesc de raspuns
nicu has
 
Mesaje: 811
Membru din: 26 Feb 2011, 19:36
Localitate: caransebes

Re: locuri de pastoral in caras-severin

Mesajde nicu has » 20 Mar 2011, 20:24

puteti sa imi lasti p peivat nr de tel daca nu va suparati
nicu has
 
Mesaje: 811
Membru din: 26 Feb 2011, 19:36
Localitate: caransebes


Înapoi la LOCURI DE PASTORAL , TRASEE , STAREA DRUMURILOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori