Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI INTALNIRI APICULTORI - CALATORII

Intalniri apicultori, comentarii despre targuri, calatorii .In aceasta sectiune se pot introduce si poze sau filmulete etc.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Intalniri apicultori in Bucuresti, 2012 -2013...2015

Mesajde MyBees » 07 Noi 2012, 00:53

de MyBees » 9 minute în urmă

Am deschis acest nou topic, pentru a muta si a continua discutia de aici: viewtopic.php?f=37&t=1864
Asta pentru a evita confuzia si riscul de a nu mai fi citit subiectul, fiind considerat vechi.
Pe de alta parte am denumit topicul 'Intalnirea apicultorilor in Bucuresti - 2012" si nu "din Bucuresti" pentru a se intelege foarte clar ca asteptam cu mare placere apicultori de pe oriunde ar fi, nu numai din Bucuresti.

...
A trecut teiul, a trecut si targul si tot la nivel de intentie am ramas.
In week-end, impreuna cu Redoo, am dat mana cu oltenii(viewtopic.php?f=37&t=2798) si tare fain a fost. In 2-3 saptamani, cand ar cam trebui sa fi incheiat toti cu treaba pe la stupi, poate mai reusim sa ne facem timp si de o bere...
Poate chiar la locul de munca al colegului Laur1, la Pui De Urs.

Incepem sa planuim asa mai din vreme, sa nu mai fie din scurt ca data trecuta?
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Mishu05 » 07 Noi 2012, 01:02

Aprob pozitiv Desi inca sunt la tara ( mai am ceva treburi de aranjat pe aici ) pot da o fuga rapid la oras.. :lol: . Stabiliti data si ora .
Avatar utilizator
Mishu05
 
Mesaje: 365
Membru din: 21 Feb 2011, 11:18
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Mircea77 » 07 Noi 2012, 01:15

Si eu imi exprim disponibilitatea. Numai ca ar fi bine sa venim cu o propunere clara de pe acum, de genul "data certa", in cursul saptamanii sau in week-end.
Ca sa stim din timp si pentru a putea fi prezenti.
Mircea77
 
Mesaje: 239
Membru din: 22 Aug 2011, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde redoo » 07 Noi 2012, 08:22

si eu...preferabil o zi din saptamana :D
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 07 Noi 2012, 14:24

Mircea77 ai dreptate. Am lansat invitatia intentionat fara a propune si un termen si un loc de intalnire. Am plecat de la ideea de a tatona intai disponibilitatea si parerile tuturor. In functie de nr. de persoane putem stabili ulterior si locul. Dupa una doua zile ne putem da seama si de curentul majoritar, in privinta unui moment mai potrivit... in timpul saptamanii, in wk-end, etc. Pentru mine e simplu, pot in orice zi.

De aceea zic, pana vineri 09.11.'12 sa "dezbatem" si apoi fixam si o zi si un loc, care sa impace cat mai multa lume. Momentul ar trebui sa fie peste minim 2 saptamani, pentru a da ocazia cat mai multor colegi sa isi pregateasca o fereastra de timp.

Deasemenea am putea include, pe langa taifasul despre orice, insotit de o bere si o mica dezbatere apicola, pe o tema care am putea-o alege pana atunci. Nu ceva complicat, doar cat sa dam intalnirii si o utilitate practica pe langa placerea (re)intalnirii. Asta ca sa fie "intalnirea apicultorilor", nu "intalnirea berarilor" :)

Pana acum avem:

Mircea77
Mishu05
MyBees
Redoo
Ultima oară modificat de MyBees pe 07 Noi 2012, 16:11, modificat 1 dată în total.
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Mircea77 » 07 Noi 2012, 14:39

In afara placerii de a bea o bere cu niste colegi stupari, cred ca ar fi foarte util sa discutam despre "lucruri bune" sau "lucruri rele" in stuparit.
Mircea77
 
Mesaje: 239
Membru din: 22 Aug 2011, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori din Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 07 Noi 2012, 15:11

Acum imi dau seama ca am gresit pastrand acelasi topic, riscand sa nu mai fie citit, fiind considerat un subiect vechi. Cred ca e mai bine sa avem un topic nou.
Ultima oară modificat de MyBees pe 07 Noi 2012, 16:11, modificat 1 dată în total.
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Jean Valjean » 07 Noi 2012, 15:18

Vin si eu daca va fi in weekend.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 07 Noi 2012, 19:03

OK, avem:

Jean Valjean
Mircea77
Mishu05
MyBees
Patrascu
Redoo
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Bambucha » 07 Noi 2012, 19:07

Salut Mariane, zi-mi si mie la ce data te-ai gandit? ;)
Tot intr-o zi de WE as prefera si eu (aici chiar am putea fixa o ora mai de dupa-amiaza, deoarece seara repede se imparte lumea).
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 07 Noi 2012, 19:28

Hai sa va zic, pe scurt o poveste. In 2010, anul in care am dat nas in nas cu albina, participam la prima mea intalnire cu apicultori, la Valcea( http://stuparitul.3xforum.ro/post/6962/ ... cu_Valcea/ ). Eu, un nauc pricopsit din intamplare cu cateva albine in 2 colonii stramutate, am ajuns la masa cu toti oamenii aceea.

Acum, dupa alte doua sezoane, la Horezu( viewtopic.php?f=37&t=2798 ) am reintalnit parte din acei prieteni si am cunoscut altii. Bineinteles, intre timp au mai fost tot felul de intalniri pe care am incercat sa nu le ratez...

Duminica seara, venind catre casa de la Horezu, am fost implicat intr-un carambol pe A1. Pentru cateva secunde, am avut inima inghetata cu gandul la cei dragi din masina, insa totul s-a terminat cu bine si printr-o minune am scapat doar cu tablaraia la masina afectata. Cu toate astea(si il asigur si pe ionut vlv) imi voi aminti ziua respectiva ca pe cea de-a doua intalnire de la Valcea si nu ca pe ziua accidentului de pe autostrada.

Asa ca dragi apicultori, poftiti la cea de-a doua intalnire a apicultorilor la Bucuresti. Nu va sfiiti. Daca suntem din aceeasi plamada, putem sa facem din asta un lucru bun, de care mai tarziu sa ne amintim cu placere.
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 07 Noi 2012, 19:33

Bambucha scrie:Salut Mariane, zi-mi si mie la ce data te-ai gandit? ;)
Tot intr-o zi de WE as prefera si eu (aici chiar am putea fixa o ora mai de dupa-amiaza, deoarece seara repede se imparte lumea).


Salutare. Pai cum ziceam mai devreme, nu m-am gandit. Si eu cred ca cel mai bine e o zi de wk-end, poate chiar sambata sa avem timp de odihna, a doua zi.
Am zis sa stragem mai multe opinii pana vineri si apoi sa fixam o data.

Spor!
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde pst_claudiu » 07 Noi 2012, 19:57

Vin si eu daca e intr-o zi de sambata.Ca locatie ar fi de preferat un loc unde sa nu fie muzica, agitatie,fum, etc.Poate fi si o sala de la o scoala.
pst_claudiu
 
Mesaje: 171
Membru din: 03 Apr 2011, 13:26
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde adycnst » 07 Noi 2012, 20:40

De vineri intr-o saptamana, ce parere aveti!?...
adycnst
 
Mesaje: 278
Membru din: 10 Apr 2011, 01:51
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 07 Noi 2012, 20:55

Adi, inteleg ca iti rezervam un loc. :)

Hai sa lasam minim 2 saptamani, ca sa pregatim un lucru fain. Trebuie sa avem timp sa afle, si sa ia o decizie, cat mai multi colegi. Poate unii mai sunt prinsi cu treaba pe la stupine sau altceva si trebuie timp pentru reprogamari de activitati. In functie de cati vom fi, avem timp sa gasim si o locatie potrivita.
Vineri stabilim o data si poate de principiu si o locatie.

Intre timp berea ne asteapta, ca nu fuge nicaieri. Sau iti e teama ca se raceste? :)
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde adycnst » 08 Noi 2012, 10:14

daca trebuie mai mult timp, atunci de vineri in 2 saptamani...daca o mai lungim poate facem revelionul impreuna! :lol: daca lumea vrea la pui de urs este ok, daca nu, ...atunci la curtea berarilor!...ultima data am plecat cu amintiri placute de acolo! :lol: :lol: :lol:
adycnst
 
Mesaje: 278
Membru din: 10 Apr 2011, 01:51
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la INTALNIRI APICULTORI - CALATORII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori