Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde jonny_it » 10 Mai 2019, 19:02

Cristian IONITA scrie:Dupa Iasi urmeaza Galati .... http://mobile.hotnews.ro/stire/23133310


Le place sa fie injurati, au devenit dependenti :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 10 Mai 2019, 22:26

Daca după 26 mai psd iasă prost, guvernul cade , mai exact se desface majoritatea, nu din cauza de inițiativă a lui Ioha sau opoziția. Cade se destramă din cauza de oportuniști, din cauza șobolanilor ce vor schimba barca. Aici e buba.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde paul » 11 Mai 2019, 06:16

Ioan Guist scrie:Daca după 26 mai psd iasă prost, guvernul cade , mai exact se desface majoritatea, nu din cauza de inițiativă a lui Ioha sau opoziția. Cade se destramă din cauza de oportuniști, din cauza șobolanilor ce vor schimba barca. Aici e buba.

La fel se va intampla si cu opozitia daca nu-si face targetul ! Ioha o sa trebuiasca sa inceapa sa-si faca bagajele. Nu mai spun ce se va intampla daca nu se valideaza referendumul . ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde paul » 11 Mai 2019, 06:27

Cristian IONITA scrie:si .... ca sa nu spunem ca suntem subiectivi

aici https://www.facebook.com/BogdanVMuntean ... 192928066/ si de pe la Sibiu .... se pare ca nu chiar totul a fost "despre ai nostrii"

Cam din alt film Ioha . :lol:
Si cam mare cheltuiala pentru a te simti ... stingher. ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 11 Mai 2019, 09:22

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1233163835
Răspunsul ardelenilor la scrâșnete de dinți
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Aurel1959 » 11 Mai 2019, 09:28

cornelioandanciu scrie:La presiunile marilor puteri, România a trebuit sa își distrugă industria.La presiunile marilor puteri, politrucii care au condus țara au ajuns pe posturile de conducere puși acolo de marile puteri.Din când în când aceste mari puteri ne mai dau ceva bani, ca sa avem impresia că ne iubesc al dracului, dar în fond acei bani nu sînt directionati spre productie. Când sint directionați spre producție, aceasta trebuie fiscalizata. Vezi fondurile pt apicultura. Asadar, vin maharii Europei la Sibiu, sa arate cât de mult le pasă de noi ! Să fim serioși !

Mare adevar! O radiografie scurta si completa.
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde cristian bh » 11 Mai 2019, 10:02

cornelioandanciu scrie:Din când în când aceste mari puteri ne mai dau ceva bani, ca sa avem impresia că ne iubesc al dracului, dar în fond acei bani nu sînt directionati spre productie. Când sint directionați spre producție, aceasta trebuie fiscalizata. Vezi fondurile pt apicultura. Asadar, vin maharii Europei la Sibiu, sa arate cât de mult le pasă de noi ! Să fim serioși !

Ce mult ne-a lipsit noua Romanilor madam Dancila,..sa pledeze in numele poporului pt o dispensa din partea Olaf,...sa poata si dansii privi mai cu incredere spre aceste fonduri,...
Maharii Europei au fost la noi intr-o zi normala de lucru in care agenda de lucru a fost despre Europa,....este problema guvernelor din fiecare stat ce si cum fac politicile.
In momentul aderarii,era cam distrus in mare parte tot ce s-a distrus in tara asta,....mare parte din aceste distrugeri ne apartin doar noua,insa din momentul aderarii.reconstructia ne apartine!
Cata vreme noi ca natie ne comportam pe aceste meleaguri ca niste cotropitori pusi pe jaf la drumul mare ,distrugem tot ce se poate distruge,mediu,paduri,si ne miram apoi ca liderii Europei sunt impasibili la pantalonii nostri rupti in c*r,....
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 11 Mai 2019, 12:02

Cristian IONITA scrie:si .... ca sa nu spunem ca suntem subiectivi

aici https://www.facebook.com/BogdanVMuntean ... 192928066/ si de pe la Sibiu .... se pare ca nu chiar totul a fost "despre ai nostrii"

Nu cred ca pot fi acuzat că sunt fan Johanis dar nu pot sa ma abțin cand vad ca " unii", rostogolesc un " punt" de vedere personal, fără să filtreze cât de puțin stirea. Pui frânturi de imagini, le așezi intr-o ordine care să îți permită să comentezi si apoi o pui pe youtube. Mare descoperire! Si vin altii, la fel de ingusti la minte si o " sharuieste", ca senzațional. La fel cu știrile despre mitinguri! Nu cred ca va puteti închipui că în patru ani de mandat, președintele a devenit atat de versat încât să nu aibă emoții cand găzduiește toata crema politică a eu?!Asta despre prima imagine. În cea de a doua, este normal ca cineva angrenat jntr-o discuție cu doamna de fier a eu sa isi întrerupă discuția pentru a vedea cine il bate pe spate! Ati vazut toata înregistrarea? Probabil ca nu! Oricum, în comparație cu baselu', actualul președinte ă fost " băgat în seama", infinit mai mult. Dacă România va intra în Schengen fie si partial in vara, cu siguranta va fi si meritul președintelui, chiar dacă " unii" vor contesta acest lucru?
In rest,cum stati cu.... roitul la salcam?
Sa fiti iubiti! Si fericiti!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3308
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 11 Mai 2019, 12:02

Daca ar pune psd -ul mana o țara, așa din plin și total cum au în visele de după chermezele și chefurile feudale din feudele pe persoană fizică, atunci, panoplia vitejilor și eroilor neamului de la Burebista și trecută prin monumerut și glaf cu Cuza și Antonescu la braț vor fi încununate de faraonii dancila Dragnea ,mitraliera și cap de ou.

Așa, fiindcă și-o vor fura la greu, vor fi trecuți doar in lista de sinonime din DEX în dreptul cuvântului fecale
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 11 Mai 2019, 12:29

Bage Ioane, io am crezut ca esti un om cu capu' pa umeri ! Amu ce să cre', ca te-ai betejit da te-ai apucat da politica? Dor t'-am, zas ca politica-i o .....dama da moravuri usoare! La fel si politicienii!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3308
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 11 Mai 2019, 12:58

Balaureee!!! Cine face politica?? Vorbim de acțiunea și demersul unor bandiți. Tâlhari la drumul mare.excroci și mafioți așezați în fruntea bucatelor

Politica?? Ba ești prost? ...ba ești nebun?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 11 Mai 2019, 13:29

Pai ce treaba ai dumneat cu ei? Ii chemi la coasa, la intors fanu'? Te ajuta cu ceva daca sunt ei ori altii? Cum jiceai si dumneata, seji bland si cujeta cu mincea dumitale! Can' vinea apa mare, primele care ies deasupra sunt gunoaiele! Si le ia apa! Pietrele le gasesti tat acolo can' trece apa!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3308
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08


Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde teinegru64 » 11 Mai 2019, 20:32

teinegru64 scrie:Taxele sunt bune.Când sunt suportabile.Dar când vine ANAF cu citatie de 800 lei pentru ca ai ajutat o bătrâna sa îsi ridice produsele de pe terenul dat în arendă...în suma de 280 lei ? Sunt zeci de mii de cazuri.Nici un partid nu sufla o vorbă.Probabil ca fiecare spera la un avantaj.Eu ii voi îndemna pe toți aflati în aceasta situație sa voteze UDMR.Asta fi forma mea de protest.

Pe langa abrogare sa mai strecurat...reesalonare.Ramane cum am stabilit.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Aurel1959 » 11 Mai 2019, 20:54


Oare cum or arata satele olandezilor, daca la pibul lor ar contribui si portul Constanta ,sistemul de asigurari din Romania pentru care ravnesc si multe altele???
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde cristian bh » 11 Mai 2019, 22:38

Aurel1959 scrie:

Oare cum or arata satele olandezilor, daca la pibul lor ar contribui si portul Constanta ,sistemul de asigurari din Romania pentru care ravnesc si multe altele???

Dragnea ar fi trebuit sa stea intr=o zi cateva ore pe marginea soselei de iese din Oradea si duce spre Bors,....adica spre satele din Europa si sa numere microbuzele ce ies din tara,in timpul ala ...in special cu numere din Moldova,... ;)
Cum or arata satele olandezilor?Pai astia mai au sate?
Pe olandezi si nu numai,pe toata Europa ii apuca asa un sentiment de nostalgie profunda cand vad indicatoarele" Interzis fara cizme de guma"din satele noastre,....
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori