Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mai 2018, 16:48

Un domn pe numele de scena Vasile Gorun (care ulterior si'a schimbat numele in Fanica Vultureanu pentru ca cica se cearta cu niste hoti de paduri, eu cred ca se cearta cu femeile) are anunt pe grupul stuparitul (fb) ca vinde stupi. Am luat doi stupi de la el (arata bine) si l'am rugat sa mi'l aduca si pe al treilea (i'am dat banii in avans, pentru ca i'a cerut, calicia, calicia). Mi l'a adus mai devreme decat am stabilit, din dorinta arzatoare de a ma vedea mai repede. Nu am stiut de la inceput ca avea sa ma sune invaziv si sa'mi faca programul (e atat de senil incat orice i'ai spune vorbeste peste tine si iti povesteste cate in luna si in stele despre cat de fat frumos cu falus este el), ca altfel nu mai faceam combinatia cu al treilea stup. Am zis sa nu renunt totusi la un stup pe care il platisem in avans din cauza ca e el un haladit afemeiat si am facut tot posibilul sa pun mana pe stup, ceea ce s'a si intamplat, dar cu multa durere de cap.

Ii multumesc pe aceasta cale lui CI ca s'a oferit sa luam stupul de la domnul "in nevoie", dar nu a mai fost nevoie sa ma ajute deoarece domnul s'a prezentat cu stupul la mine. Am zis, bine bine, sa il scutesc pe Ionita de un drum pe care l'ar fi facut pe prostia mea, ca nu mi'am dat seama ce dihanie e mosul cordit, si l'am primit pe mos sa imi aduca stupul.

Am crezut ca intelesese ca nu sunt dispusa sa ma intind la vorbe lungi si ca nu suntem prieteni si ca nu poti sa te inviti la cineva in casa daca omul ala nu te invita. Bag eu stupul in casa fericita (stau la parter) si cand sa ies sa mai schimb o vorba cu paraditul, imi zice ca vrea si el un pahar cu apa, sa mai stam un minut. Il bag in casa, in bucatarie (daca nu erau usile inchise s'ar fi invitat sa stea in fotoliu sau in pat), era o mizerie de nedescris, abia m'am intors in Bucuresti (plecata ultima oara in regim de urgenta, fara sa fac curat), nici nu apucasem sa dau cu mopul, masa si aragazul erau...stiti vorba aia...ca la moldovence, ii explic frumos ca la mine nu este salon de ceai si ca sunt mai mult pe drumuri...am crezut ca pleaca mai repede. Dupa 10 minute i'am zis ca nu am mancare si mi'ar placea daca am putea sa mergem sa mancam undeva, daca tot s'a deranjat sa imi aduca stupul. In fine, mergem, mancam undeva in apropiere si imi zice ca ce face el pana la 3 jumate cand are programare sa isi trateze un genunchi. I'am zis ca nu stiu, ca eu nu am lucruri de genul asta in plan (adica vizite) si ca am treaba, ceea ce si aveam. Haladitul imi spune, hai da'o dracu de treaba, rezolvi tu mai incolo...sa stam si noi pana la 3 jumate. Dau scroll pe telefon, ca imi era greata sa il mai ascult, si ma intreaba...cu cine vorbesti? Zic, cu baietii de pe forum. Imi zice, hai da'i dracu pe aia de pe forum, ca sunt toti niste prosti, ma intrebi pe mine de albine ca iti spun eu tot ce vrei sa stii... Am ajuns inapoi la mine, ca mai vrea si el, frate, un pahar cu apa, si dupa cateva minute a trebuit efectiv sa il dau afara, dar ca sa nu par taranca i'am zis sa ma duca si pe mine cu masina o strada mai incolo ca tre' sa imi cumpar niste materiale. Cand m'am dat jos din masina am scuipat si guma din gura de greata, apoi am mai scuipat o data in boscheti...tot de greata. Din pacate nu glumesc. Ce am vorbit cu mosul in bucatarie...pai eu nu prea am avut ce sa ii spun, mi'am facut doar rugaciuni sa ma ajute bunul dumnezeu sa scap de el mai repede. Dar a vorbit el, lucruri pe care mi le mai scrisese si pe fb, dar nu credeam ca se poate lua atat de in serios...ca ii place foarte mult de mine, ca sunt frumoasa si desteapta, ca vrea sa fiu prietena lui, ca sa ma ajute pe termen lung, si ca ar vrea sa imi dea si banii inapoi pe ultimul stup daca ii arat ca vreau sa fiu prietena lui apropiata de suflet (adica daca sunt un fel de prostituata care se cotaie pe DOAR 130 de lei cu un mos burtos si ramolit). Cand am iesit m'a strans in brate si mi'a pupat mainile (nu are mircea aici un emoticon galben-verzui care da sa vomite) si mi'a zis ca asteapta sa il sun zilele astea. I'am explicat ca nu imi plac barbatii, nu mai stiam ce sa ii mai spun, ca sunt o prapadita cu experiente neplacute, ca am fost urmarita de violatori, nu a mers nimic...mi'a zis ca ma ajuta el sa scap de inhibitii si ca isi doreste sa ii arat macar putina deschidere...si prietenie discreta, ca nu vrea sa ii fac publicitate pe forum.

Mai pe scurt, un bogat senil cu vila in Baneasa, (am inteles ca lucreaza la securitatea nationala) nu mai pleca dintr'o garsoniera unde a intrat intr'o mare mizerie (nici balele lu' mitzi nu le stersesem de pe jos dupa ce ii cazuse mancarea din gura)... Nu am nimic impotriva grasilor burtosi, sunt oameni si oameni, dar sa vorbesti cu o femeie ca si cum i'ai face tu un favor in conditiile in care arati si te porti ca o maimuta esuata, sa insisti ca un libidinos infect (ceea ce si esti) si sa nu intelegi ca femeia aia ti'a zis frumos si de mai multe ori NU, sa ai impresia ca esti Brad Pitt cand tu esti un ramolit shontacacit pervers si dement...asa ceva...cred ca nu impresioneaza nici macar pe catelele maidaneze de pe strada care isi arata pasarica cand se pisa in iarba. Dar el ma asteapta la el la tara, sa bem ceva si sa dorm la el la cabana. Nu ai ce sa ii spui unui om ca asta, efectiv...pentru ca vorbea ca o banda stricata.

Eu stiu ca oamenii sunt nebuni, perversi, plictisitori, tarani, nesimtiti, maimute, etc, dar unul ca asta sa spuna ca astia de pe forum sunt toti niste prosti, in conditiile in care am cunoscut oameni ca Jean Valjean, MyBees, si nu cred ca imi este rusine nici cu BH si Shrek si sigur nu cu Paul, si chiar un borfaitor ca CI care m'a ajutat si este in continuare foarte saritor si de bun simt (cafeaua la un leu nu mi'a dat'o, probabil ca a constatat ca nu sunt "uratica si cu nasul ascutit")...cred ca nu are rost sa mai zic ceva, poate sa zic ceva de mircea, pe care nu l'am cunoscut personal, dar datorita oamenilor ca el planeta asta nu e chiar invadata de marlanie, obscenitate si ridicol. Desi CI imi spune ca oamenii batrani si senili trebuie compatimiti, eu zic ca merita pizditi. Am acasa un bunic de aproape 95 de ani pe care l'au uitat sfintii in viata, si desi ostenesti de tanar ajutand un batran sa traiasca macar un an mai mult, il duci, il intorci de la cate o injectie, e un om exraordinar.

Din pacate, am avut o experienta asemanatoare cu cea de mai sus, cu un stupar de pe forum, prieten cu voi si destul de popular, dupa o prietenie de 10 ani care nu mai poate fi reparata niciodata. Din respect pentru acea prietenie (cu semnul ?) nu o sa ii dau numele, desi unii dintre voi stiti cine este.

Pacat de meseria asta frumoasa (si nu sunt chiar in masura sa spun asta, pentru ca multi dintre voi stiu deja ca asa este, mai ales dintre aceia care isi rup oasele), pentru ca se pare ca se apuca de ea toti dezaxatii. Cum sa pui anunt ca vinzi stupi cand tu vrei de fapt sa agati cu stupi?! (ca sa nu zic altceva mai vulgar).

Sunt convinsa ca mai sunt printre voi campioni la vulgaritate, barbatii raman barbati (la majoritatea primeaza instinctul de primata in fata caruia obrazul, decenta, bunul simt raman repetente), ca doar vazuram cu totii cate pozitii sexuale ar putea fi posibile, pacat ca'i Bezna cam intunecata si n'aveti lampa. Si noroc cu mircea, care va tine piept cu stoicism, campion la bunu' simt !!!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Shrek » 14 Mai 2018, 18:46

Cand mai vrei sa scapi de cate unu' scoți telefonu' si ge faci ca vorbesti:
Alo , tata ? Te-am sunat sa iti spun ca am fost la spital azi. Da , am luat analizele. Si au spus ca am SIDA! Da , SIDA, ce nu înțelegi? Acu' nah, trebe sa merg sa ma programeze la tratamente, internări, medicamente! Au zis sa îmi pun o mască chirugicala cand sunt racita si asa îmi vine sa stranut.....
Iti garantez ca nu vei fi terminat conversația ca " mosu" deja-i pe autostradă!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mai 2018, 20:00

Uite ca nu am facut faze din astea pana acum si nici nu imi place sa glumesc cu asa ceva. Dar cred ca unii merita...pentru ca te aduc in stare.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Shrek » 14 Mai 2018, 20:52

Acu', lăsând gluma la o parte, citind povestea ta, stau si ma întreb : părinții tăi , nu te-au invatat sa nu stai de vorbă cu persoane necunoscute? Cu atât mai putin sa-i bagi in casa ! ?
Pe de alta parte, am senzatia ca ai " exagerat" umpic cu drama, pentru a căpăta putina atentie. Este doar un gand si nu o concluzie! Hai pa!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mai 2018, 21:08

Ba da, mi'au spus in repetate randuri, mai ales cand eram copil. Dar m'am gandit si io ca ce poate sa se intample daca vine unu' sa imi aduca stupul in fata blocului, chiar daca stiam ca e mai nesimtit, plus ca nu puteam sa renunt la 130 de lei din cauza unuia care incerca o manipulare mentala. Vazand stupul adus si paraditul cerand un pahar cu apa, ce puteam sa ii zic, prietene, nu iti dau voie sa intri si chem si politia...? Daca tu crezi ca am exagerat cu drama este probabil pentru ca esti barbat si doresti sa iti aperi genul, dar eu nu am contestat genul, in textul meu, ci o anumita parte din el. Da, e doar un gand, de aceea nici nu ma supar, ai compensat tu cu altele... :twisted: Dar sa stii ca am cunoscut persoane si mai naspa decat "domnul", unii barbati (nu toti) sunt mai animale decat animalele. De fapt, cand ii spui unuia ca e un animal, jignesti animalul. Avem exemple si pe forum, dar nu le mai numesc.

Am pastrat conversatiile cu domnul de pe fb, daca mai insista cu vreun telefon, le postez si pe alea aici apoi ii dau link domnului.

Si, Shrek, nu stiu de ce la postarea asta incepi sa semeni cu Donbazil care inca ma crede barbat.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Shrek » 14 Mai 2018, 21:26

Nu stiu ce crezi ca am in comun cu don Bazil , da' ma rog...
Totusi este usor de ras povestea ta, adică sa iti treacă prin cap ca " mosu", intre doua reprize de fizioterapie pentru tratarea gonartrozei s-apuca sa-ti faca avansuri. Daca a cerut apa, cu siguranta are si diabet. Logica nu prea se pupa, cum spuneai si tu odată. Dar , din punct de vedere ...literar, subiectul poate deveni interesant. Un fel de " poveste de dragoste interzisă de genul "frumoasa si bestia".
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mai 2018, 21:31

N'auzi ca nu voia sa mai plece, ca sa mai stea vreo doua ore...sa facem ce? A trebuit sa il dau afara si sa ii zic ca am deja programul facut. Da' tie ti se pare normal sa insisti sa te bagi in seama cu una mai tanara cu 25 de ani+ si sa nu mai vrei sa iesi din casa ei in conditiile in care nu ai fost invitat? Sau oare venise sa ii arat colectia de cd-uri si sa ne uitam la un film? Plus ca mi'a zis sa il sun, ca e in Bucuresti pana vineri, apoi pleaca la tara, si vrea sa ma scape de inhibitii intr'o prietenie cu beneficii (acesta este un citat din dansul). Vorbea foarte repede si dezorganizat, deci da...un pervers dus cu pluta. Auzi, zi'mi daca esti nerabdator sa fac print screen la chatu' de la fb. Ca cer sau nu atentie, oricum tu imi dai atentie! :D
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Shrek » 14 Mai 2018, 21:49

E clar! " mosu" are diabet si era sa faca o...comă diabetica! Auzi, da' de un'e stia mosu ce inhibitii ai tu? Ati trecut deja la....intimități? Hai povesteste-ne ca mor de curiozitate! Si mai ales , cine-i stuparu' care te-o " suportat" 10 ani?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mai 2018, 21:56

Dau pe un serial turcesc, ca'i mai intereant acolo! Iti dau numaru' lui sa il intrebi. 0725 892 922. Sau da'i mesaj, spune'i ca esti Adina si ti'ai schimbat numarul de telefon. Si stai la tala asa prin mesaje, sa vezi ce scoate din el. Ca vad ca nu conteaza ce spun eu, ca tot eu am picat de proasta. Spune'i ca ii multumesti pentru stup si ca te'ai gandit la oferta si cand are timp sa treaca la o...vorba.

Inca ceva, tu pe cine aperi acum, pe haladitul sau genul masculin? Alta data sareai sa ma aperi in fata astora de cica ma puneau capra, acu' ma faci sa te intreb...esti cumva bipolar?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mai 2018, 22:08

Ia uitatz cum o arde domnu' general, ca ceva mai penibil nu am citit de mult timp, vorba aia, nici cateaua de pe strada nu se opreste la asa ceva...texte pe care le'am primit dupa ce m'am vazut o singura data cu omul asta, cand am luat doi stupi.

Sant in buc. pana joia vii toare. Apoi plec la tara. Daca vii la tara ca sa stam o seara la usa sobei, la cabanuta, iti mai dau unul gratis.... Daca nu poti veni sa-l iei, il pot lua inapoi la tara si cand vii iti dau doi... Ei ce zici, nu e buna afacerea?
Suna cand poti tu, acum sunt mai liber.
Vrei sa ti-l aduc eu acasa, dimineata?
Ti se pare ca sunt periculos?
Daca faci cafeaua buna, tragi doar de mine si te mai ajut si altadata, cand ai nevoie. dar nu vreau sa-mi faci publicitate...
Frumoasa esti, te credeam mai isteata, in sensul ca poti folosi ocazia de a intra in sufletul meu. Daca ai asa mari retineri, faci cum vrei tu. In locuri publice eu nu pot sa apar, ced ca ma cunoaste jumatate din Bucuresti.....,
am folosit eu expresia " sa tragi de mine" ?
Referitor la suflet, m-am referit la faptul ca nu ti-ar strica unul ca mine pe sub pielea caruia te poti baga. Mai gandeste-te, cugeta liber, eu nu vreau si nu te pot influenta cu nimic. Iti pot spune doarca sunt un om bun si stiu sa ma port frumos si discret.
Ma gandeam ca ti-as putea fi de mare ajutor..., tu stii mai bine ce vrei de la viata si chiar de la unul ca mine....
Nuuuuu, Adina, tu nu arati a prostituata iar eu n-as putea fi niciodata....ce zici tu aici. Suntem doar doi oameni obisnuiti si cu suflet bun...
sa nu zici nimic, cu cat duci imaginatia mai departe, cu atat complicam lucrurile..dar te asigur ca putem duce o relatie de prietenie apropiata,doar daca tu nu esti asa prinsa in relatii si suprasolicitata...Cred ca ar merita, dar nu insist
Te asigur ca nu duc lipsa de nimic, dar mi-ai parut foarte simpatica in dialog si m-ai stimulat putin sentimental prin sufletul tau deschis, prin limbaj, prin multe...Repet, nu insist pentru ca nu vreau sa intruintr-un dialog contradictoriu prelungit...Daca te-ai simtit deranjata sau asaltata intr-un mod nepotrivit, retrag totul si revin la starea initiala - vand stupi si atat.
Mi-ai lasat o impresie foarte frumoasa, pentru mine esti o scumpa si-mi esti tare draga. Restul e o poveste la care nu trebuie si nu merita sa-i stricam finalul. Faci cum vrei, suna inainte, ca sa fiu acasa! Imi e greu sa-ti explic multe lucruri pentru ca nu vreau sa te supar. vreau sa-ti pastrez imaginea frumoasa.
Mediteaza mai profund, in viata e ca la fotbal, se irosesc mult faze, atunci cand jucatorii tin mingia pra mult si nu paseaza la timp. Nu trebuie sa-mi explici principiile tale, drumul pe care mergi tu e cel pe care ma intorc eu...si uite ca ne-am intalnit in mijlocul albinelor....
In viata, intamplarea e un moment al necesitatii. Stai linistita, eu nu mi-am propus sa te sicanez si nici sa-ti fac avansuri... Tot ce e frumos trebuie lasat sa curga de la sine...dar cand nu exista consensul bazat pe o oarecare atractie intre oameni, totul e piedut inainte de a incepe...Asa ca.......vand stupi si sunt un vanzator foarte serios. Invita-ma cand ai chef si timp ! Daca se nimerste sa ne potrivim la chef si timp, abia atunci se va naste o poveste frumoasa. Dar ea trabuie povestita de doi oameni.
Ti-am oferit toate variantele ca sa te ajut pe termen lung si sa-ti fie bine, acum faci cum vrei tu.
Eu nu vad razboiul eu vad doar pacea. Stiai ca sunt general? Fereasca Domnul, vreau sa raman cu imaginea ta frumoasa, tot ce se face de-a sila e o mizerie. Ma opresc pentru ca orice spunem in plus poate sa se intoarca impotriva noastra.
Imi pare tare rau ca ti se pare ca insist asa mult. Tu preferi cumva indiferenta in locul staruintei, al insistentei? Bucura-te ca cineva te place ca fizic si intelect. Frumoase sunt multe, inteligente foarte putine... Nu-ti va putea intra nimeni in suflet si in minte cu de-a sila.

...de fapt el nu a retras nimic din ce a spus, ci a continuat si prin mesaje pe telefon si fata in fata...te las pe tine, Shrek, sa te bucuri de lectura, dar pot sa continui si cu restul mesajelor...imi pare rau ca azi nu l'am inregistrat...se pare ca trebuie sa fac plecaciuni ca un mos burtos si mai rau decat vulgar ma place pe mine...ceva mai jignitor n'am citit in viata mea....bai, unde era George Clooney si nu am stiut!

Ba am uitat sa zic ca azi mi'a zis in fatza ca daca vreau poate sa imi dea si bani, e clar, scrie pe fruntea mea coarda. Cred ca si alea isi aleg clientii mai bine decat pe paraditul in cauza.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Shrek » 14 Mai 2018, 22:23

Pai, pan' acu' nu te certa nima, pentru ce sa-ti iau apărarea?! Iar de acuzat, in afar' de mine, vas ca n-o scris altcineva, iar io nu te-am acuzat de nimic! Doar te-am zgandarit " umpic" , sa-ti descarci ...sufletu'! Da' cine-i stuparu' ( nu tamplaru')cu pricina? Asta-i intrebarea!
Ii gata bateria......
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mai 2018, 22:25

Ce faci, pretine, o lasasi mai usor?

In momentu' asta mi'e rusine de mircea, c'am putut sa fiu receptoarea unor mesaje atat de ordinare ale unui vanzator de stupi...foarte serios!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde cristian bh » 14 Mai 2018, 23:51

De vro juma de ora,.....oriunde as intra pe net,....io cam rad intruna,...nu rad de tine,ca na,tu stuparita in devenire,...... de buna credinta,...iar domnul acesta,....cu unditele ascutite si lansate in speranta (destul de slaba initial) de a pescui vreo stuparita,.......si nici minerva nu cred ca i-ar fi putut prezice :lol: ce "bunaciune" ar trage la niste stupi (nimic deosebit in ei),..ca nu erau noi,...si chiar daca!
Omul,....este prea atras de lucruri frumoase pt o viata atat de scurta,....asa incat vocatia de casanova in rol de scriitor romantic,....i-a venit de la sine,fara nici un efort,ca na,.. frumusete intradevar se gaseste peste tot,...insa sa fie si inteligenta,asta mai rar,....ceea ce ar echivala cu tigrul de Zambezi,....un peste care si prins in undita poate fi fatal! :D


.
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde mircea » 17 Mai 2018, 00:29

Acum ....ca pe unu` il cauta moartea pe acasa si el este plecat in deplasare sa o fenteze, apoi cere un pahar cu apa sa ia o pastila albastra ( bineinteles, a confundat pastilele pentru genunchi, cu alea pentru sex, tot albastre) nu e mare lucru . Cand esti in "criza" , te intinzi si in patul alteia.....si nu mai pleci...doar, doar o suna cea care iti deschide usa la 112....sau direct la morga, sa te scape de necaz , ca traiesti din amintiri si nici pastila albastra nu si-a facut efectul.

Pe mine altceva ma mira....
Cum naiba se face, cand o femeie povesteste patanii de astea mizere, vecine cu nefirescul sau foarte firesti pentru altii , apare corul aplaudacilor cu spuse din putul gandirii, de felul....."......Infectia patrunde si aici dupa ce forumul a fost alterat"......." si daca tu i-ai facut avansuri, el a refuzat, iar acum il faci de kko?"...."cine se scuza , se acuza...." ....."...e si altceva la mijloc.", etc. , etc. , empatizand cu marlanul in calduri inchipuite si totodata scuzandu-l .

De aici , pana la " ....lasa ca va stiu eu pe toate,....niste cu..ve " sau " ....."bine ti-a facut"....este mai putin de un pas .
Sau nici un pas....iar scenariul se cunoaste.

Niste orbeti jalnici .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Mai 2018, 01:37

mircea, daca'ti zic ca baietii astia comentaci au si acasa in patul lor niste c... proaste, tu nu ma crezi! Sau ma crezi... :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: STUPAR HALADIT ISI CAUTA AMANTA !!!

Mesajde cristian bh » 17 Mai 2018, 14:39

Totusi,daca ti-a pupat mana la plecare,denota faptul ca ti-a aratat putin respect,ca i-ai placut ca persoana,ca s-a simtit bine in prezenta ta,lucru care de obicei nu prea le infurie pe femei,ba din contra,altele cauta cu disperare dupa asa ceva!
Uneri coarde,....nu vad barbatul care sa-i saru-te mana la plecare,mai ales dupa asemenea tentativa esuata.
Acuma,cat a intins coarda,probabil asta a depins si de distanta pe care el a apreciat-o la un moment dat!
Situatii de genul asta,sunt atat de comune incat deja au devenit o normalitate in ziua de azi,....si la mine intr-o comuna mica,unde tragi cu prastia dintr-o parte intr-alta,....primarele nost,....(fost )umpic peste 50 si el,...si-a tras "consiliera personala",domnisorica de douajisi ceva anisori,...apoi a promovat-o functionar public,degeaba a facut nevasta-sa circ prin primarie,acu i-am vazut laolalta(pe el si pe nevasta-sa) ca doi porumbei dupa ce se uita acu cu coada ochiului spre primarie, ;) .....unde donsoara dupa ce a fost data afara de actualul primar(rasplata pt ca l-a tradat,pt o fonctie mai-nalta, el fiind intr-acea vreme doar vice) :lol: si dupa aproape doi ani de concediu,a revenit pe post,la rugamintea instantei,si un cec de vro 30 mii,...asta asa ca la stat toate se platesc.Fiind ea vecina cu mine ,vazand-o pe acasa ca nu era la serviciu,am intrebat-o,...doar nu te-o dat iar afara?
Imi raspunde razand ,...nuuu,am doua sapt concediu de acu doi ani,si mai am doua sapt in vara pt anul trecut,....ca nu mi l-am luat atunci.
In subiectul de fata,mai multe poate vom afla la aparitia unei proaspete nuvelce se anunta,...,intitulata"Stuparita de pe forum". :)
opera unui scriitor haladit si stupar! :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Următorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori