Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Iun 2018, 12:09

Ah, si eu care credeam ca pui ceva cu Matthew McConaughey... :(
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Iun 2018, 23:58

Incredibil cum oamenii sunt interesati de firul povestii cand se uita la filme si seriale, dar in realitate le e frica sa nu cumva sa fie adevarat, nici nu vor sa stie.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Cristi Ciocoiu » 29 Iun 2018, 08:53

Bezna Zorilor scrie:Uite ca nu ma gandeam la asta. Problemele pot fi multiple, acuma tu stii singur pe care dintre ele le ai, eu pot doar sa ofer o paleta generoasa, desi una din optiuni ar fi sa nu accepti pur si simplu ca o femeie poate avea ceva de spus peste barbati (unii barbati) si lipsa de educatie si grobianismul sa isi faca aparitia.

Voi, femeile atat stiti. Cand un barbat va atrage atentia cu ceva, bagati placa cu misogismul. Tine-o tot asa. Sa fii iubita.
Cristi Ciocoiu
 

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Cristi Ciocoiu » 29 Iun 2018, 11:02

Diferenta dintre mine si tine e clara. Eu, sunt real pe cand tu, te ascunzi in spatele unui user virtual. De obicei cei care au ceva de ascuns nu-si dau numele real. Poate nici nu esti cea din poza ci esti un pustan frustrat sexual, care nu poate lega o vorba cu alticineva fata in fata. Ai gasit refugiu pe acest forum datorita faptului ca aici gasesti oameni inteligenti si cu multa rabdare dar trebuie sa intelegi ca acesta, este un forum dedicate apiculturii. Ceea ce tu, nu poti intelege. 90% din postarile tale nu au legatura cu apicultura. Daca administratorul nu va lua masuri, acest forum va muri. Am experienta altor forumuri unde de ani buni nu mai posteaza nimeni nimic, datorita acestor useri anonimi care din lipsa de ceva, au gasit un refugiu pe net si umplu paginile cu tot felul de lucruri inutile.
Cristi Ciocoiu
 

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde yuonyuon » 29 Iun 2018, 11:41

Ar trebuii sa iti dai seama din ce posteaza ca e femeie.....
yuonyuon
 
Mesaje: 2824
Membru din: 13 Mai 2015, 11:23
Localitate: lunca brailei/bacau

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Cristi Ciocoiu » 29 Iun 2018, 11:46

Ar trebui sa isi dea seama ca incurca. Daca este atat de inteligenta pe cat vrea sa para ar trebui sa se retraga. Mai multe persone i-au transmis mesaje ca e un forum de apicultura dar ea nu vrea sa intelega. - viewtopic.php?f=12&t=7317
Cristi Ciocoiu
 

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Bezna Zorilor » 29 Iun 2018, 11:59

Diferenta dintre mine si tine e ca eu imi asum ceea ce scriu cu propria mecla, iar ceea ce scriu, prin felul in care scriu, ma face reala. Ca tu ma consideri o clona, un pusti necotcait si cu vise erotice, spune mai multe despre tine decat despre mine. Nu cred neaparat ca urasti femeile, dar cred ca ti'ai gresit ori cariera, ori viata personala. Ai fi vrut sa fii didact, sau...cineva care iti doresti tu sa te asculte, de fapt nu te asculta, si asa se justifica sfaturile tale pe aici.

Esti un trist ridicol, iar pe mine ma cheama Adina, nu e prima oara cand mentionez asta. Cat despre identitatea completa, nu te poate obliga nimeni sa ti'o dai, mai ales pe un forum. Esti atat de trist ca nici oglinda nu se impresioneaza de tine si nu impresionezi nici macar ramele.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde MyBees » 01 Iul 2018, 13:12

Bezna Zorilor scrie:Vreau sa dau niste etichete cuiva (poate lui mybees, ca si asa am datorie la el, dar el nu se baga la luat palme) sau oricui, dar nu repet ce am scris pe alte topicuri, fac doar precizarea, ca daca vezi raul, normal este sa il vezi peste tot, nu doar in stanga sau doar in dreapta si ca...sunt mai degraba apolitica decat orice altceva cu implicatie in sfera asta. Si sunt putin basista, stiu ca poate e un om de rahat, dar sunt basista din alte criterii, nu explic aici.
Premiez interventiile.


Intervin pentru ca am dat de numele meu, ma rog... de nick-name-ul meu in topic. Daca vrei sa dai etichete ma bag(adica pt. printuri), dar nu si daca vrei sa le pui :)
Asa este, nu ma baga la luat/dat/la palme pentru ca vreau sa imi petrec timpul cu activitati mai utile si mai placute, iar interventiile pe acest forum ca si pe altele, sunt cronofage si aduc prea putine beneficii spre deloc.

Sper ca numele meu apare doar legat de etichetele alea si nu pt. ca as fi lasat impresia ca as fi interesat de subiectele discutate.

Strict informativ. Am votat Iohannis cu sentimentul ca si eu daca as fi candidat as fi fost ales la fel ca el. Adica personajul nu a avut nicio legatura cu valul emotional creat la alegerile respective, niciun merit deosebit ci pur si simplu a picat ca musca-n lapte. Una fericita de data asta.
Si eu am fost "basist" si cred in continuare ca vom mai avea de asteptat pana sa mai dam de un politician de anvergura lui. Bineinteles ca la un moment dat si-a pierdut stralucirea si a dat in altele, dar cu toate bubele zilele trecute a avut o interventie care mi-a amintit de "Basescul" din anii lui de glorie.
Dragnea... ce sa zic... cand il vad parca vad un ciorditor tipic de mahala, care goleste cateva buzunare dar pana la urma i se infunda, nu mai e mult pana la asta dar nu vreau sa intru in detalii, ca iar revenim la timp consumat.

In ceea ce priveste acuzele pe care le aduci/eti lui Iohannis, asa la prima vedere, mi se pare o copilarie. Mentionez ca nu sunt informat pe subiectul respectiv insa sa crezi ca niste traficanti de carne vie/organe(inteleg ca asta e acuza principala) s-ar afisa prin presa cu activitatile lor e o naivitate. Cele doua siteuri catre care pui linkurile dpmdv nu reprezinta surse credibile, sunt departe de lucrul asta. Nici nu am gasit alte surse sa imi fac o alta ideea si nici nu cred ca "voi face sapaturi" dar...

Nu cred in acuzatiile astea pentru ca este foarte simplu de aflat adevarul in situatii de genul asta. Iti spun sincer, daca as avea la indemana motivatia si resursele necesare in mai putin de 1 luna de zile, eu personal ti-as putea aduce dovezi incontestabile pro sau contra afirmatiei. Gandeste-te cat de simplu ar fi pt. o agentie informativa guvernamentala sau privata sa afle adevarul. Sunt inregistrari ale adoptiei, numele celor implicati, inclusiv ale celor care au adoptat copiii... Asa cum spui, pe bune dreptate, niste copii nu sunt obiecte. Una din consecinte este si ca nu pot fi ascunse asa de usor urmele unei afaceri criminale care sa ii includa.

Crede-ma daca Iohannis ar fi facut lucrurile astea ar fi fost de multa vreme distrus. Presupunand ca ar fi srpijinit de toata cealalta lume, in randul dusmanilor lui exista si resursele si motivatia ca "toata afacerea" sa fi fost documentata.
(trebuie sa inchei, nu am timp sa verific textul scuze pentru micile scapari car sunt convins ca exista. Scuzele le cer eventualilor cititori de buna credinta, nu criticilor de profesie de pe forum)

Spor!

PS. Indemnul meu este sa gandim cu totii cu capul propriu si fara patima si ne va fi mai bine.
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Bezna Zorilor » 01 Iul 2018, 21:26

Mariane, Mariane...vezi tu, ce ziceam, oamenii mai bine nu investigheaza, mai bine presupun, nu dea dracii sa se adevereasca ceva...ca nu mai pot dormi noaptea.
Dai un hidromel ca am zis de bine de Basescu!
Mentionez ca sunt destul de informata, nu doar de pe internet, atat in ceea ce priveste acele case modeste si traficul, cat si puscaria spre care Dragnea nu pare sa se grabeasca.
Dai doua hidromeluri!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Cristian IONITA » 02 Iul 2018, 11:09

MyBees scrie:
Bezna Zorilor scrie: ...

Nu cred in acuzatiile astea pentru ca este foarte simplu de aflat adevarul in situatii de genul asta. Iti spun sincer, daca as avea la indemana motivatia si resursele necesare in mai putin de 1 luna de zile, eu personal ti-as putea aduce dovezi incontestabile pro sau contra afirmatiei. Gandeste-te cat de simplu ar fi pt. o agentie informativa guvernamentala sau privata sa afle adevarul. Sunt inregistrari ale adoptiei, numele celor implicati, inclusiv ale celor care au adoptat copiii... Asa cum spui, pe bune dreptate, niste copii nu sunt obiecte. Una din consecinte este si ca nu pot fi ascunse asa de usor urmele unei afaceri criminale care sa ii includa.
...


uite aici nu prea suntem de acceasi parere ... in tumultoasa perioada a anilor de inceput de 90 partea cu inregistrarile&co a fost aplicata pe stilul optional ... si de aici nenumaratel ipoteze mai mult sau mai putin bazate pe realitate (si care realitate nu poate fi reconstuituita prin acte ... ptr ca nu au existat :) ).
Nu cred sa exista localitate cat de cat mai acatari in care posesorul unei case / vile facute in anii 90 sa nu fie vorbit de gura satului ca a facut avere din "trafic cu copii" .... lucru in mare parte adevarat ... intermedierea adoptiilor internationale era o afacere banoasa (in aceea perioada ptr o familie "vestica" sa plateasca cateva zeci de mii de dolari ptr adoptie era nimica toata, pe cand constructie unei "vile" in Romania la aceea vreme rar se depasea 10.000 dolari)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Cristian IONITA » 16 Dec 2018, 22:56

Mai draga colega ... uite ca al tau conjudatean te "completeaza" ... si nu cu orice ... ci cu "inalta tradare"

http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2 ... qArUZcRtzA
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Dec 2018, 18:53

Acuma e hazliu ca niste chestii vin tocmai din gura lui Dragnea, dar cert e ca trebuie sa stea amandoi in rand incolonati in drumul catre celula.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Lefteris » 18 Dec 2018, 20:14

Hmmm, este foarte funny ca nici pe un forum atat de nevinovat ca acesta nu scapam de postacii anti presedinte. Asta chiar ca este un subiect pe care nu ma asteptam sa il vad pe aici.
Lefteris
 
Mesaje: 2
Membru din: 18 Dec 2018, 20:07

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Shrek » 18 Dec 2018, 21:18

Hmmmm! Cred ca te-ai așezat cam rau! Esti putin in .....bezna! Avem si locuri unde președintele poate fi tzuca! Trebe doar sa cauti! Nu spun unde ca se interpretează!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3310
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Dec 2018, 02:42

Si de ce e musai sa fiu pro presedintele psihopat? Nu sunt nici cu unii, nici cu altii, si in general sunt plina de scuipat pentru toate directiile.
Probleme?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Trafic de copii pentru 6 case modeste!

Mesajde teinegru64 » 28 Dec 2018, 09:25

Bezna Zorilor scrie:Si de ce e musai sa fiu pro presedintele psihopat? Nu sunt nici cu unii, nici cu altii, si in general sunt plina de scuipat pentru toate directiile.
Probleme?

Cacatul il tii în punga sau ai marsupiu ?
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 2 vizitatori


cron