Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Bezna si Scularia!

Mesajde Bezna Zorilor » 11 Mar 2021, 21:42

Nu stiu cum se face, dar de fiecare data cand fac niste valuri care nu convin unora, sunt acuzata, ba de lipsa de copii, ba ca nu stiu sa gatesc, ba de lipsa de...maciuca.
Acuma, io nu ma cert niciodata pentru bani, pentru stupi, pentru obiecte, ci pentru principii care nu sunt pentru toti, se pare. Nu mai reiau subiectul, ca e destul pe facebook.
Vad ca replicile se impart insa, in cateva categorii, unii care iau parte, ajutand cu niste sfaturi, de bun simt, altii care socializeaza si se si distreaza, si altii care atat asteapta, oase aruncate ca sa isi arate...misoginismul (de care nu sunt vinovata eu, dar de care sufar si eu la randul meu). Unii dintre cititori ma numesc urata, trompeta, cocota sau ma intreaba care sunt calitatile care ma recomanda! Apoi, desi sunt angrenati aprig in discutii, spun ca de fapt sunt ocupati, nu ca mine...singura, fara copii, si fara...maciuca! De ocupati ce sunt, isi lasa mancarea din farfurie, copiii, nevestele....sculele in mijlocul actiunii, imediat ce vad un text de al meu, si se apuca de reactii. Unii ar vrea asa...sa fie profesori, si de oameni, si de stupi, dar nu ii lasa conditia lor, care isi face loc imediat, chiar dupa primele doua propozitii scrise.
Si desi isi apara cu iubire (declarata) nevestele, spunand ca femeia trebuie sa faca copii si sa aiba grija de familie, ura uneori foarte indirecta...totusi isi face loc intr'un coltisor. Ura pe ele, pe nevestele astea care o data ce s'au impuiat (chit ca lumea e asa de mii de ani) ele considera ca e marea lor realizare in viata, umplu facebucu de poze cu burta la gura, cu poze cu copiii apoi, si cel mai rau este pentru noi ceilalti, ca devin mamici cu principii, ca inainte sa se impuieze cu prostul...erau doar c....la vreo 20+ barbati. Asa ca barbatii lor actuali le urasc in sange, ca transpare, dar nu vor sa recunoasca. Daca dai scroll pe toate discutiile de oriunde, presarate cu niste mici glumite, ai imaginea de ansamblu a unei picturi triste.
Maaa, cum vedeti una care e mai altfel, ce dracu sa faceti si voi....trebuie sa o contestati.
Nu v'ar fi rusine! Zic de aceia, va stiti voi care...
Argumentele nu sunt acelea ca nu va duce capul mai mult, ci ca nu a facut aia copii mai repede si si'a aranjat lucrurile mai altfel, pentru ca la 30 de ani sa nu fie maritata dar divortata, impartind prin tribunale copilu' sau inselandu'se cu barbasu', ceea ce cred ca se intampla pe la foarte multe case. Dar nu stiu cum se face, ca dupa ce bifati aia cu familia, incepeti sa dati sfaturi de veatza pe la altii, ca pe'a voastra o repararati.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti



Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori