Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Amplasarea stupilor in pastoral

Mesajde kamy » 29 Mar 2012, 22:30

eu va sfatuiesc sa fugiti de pavilioane ceice santeti cu stupi varsati ca ala de tamaie,in 2004 m-am dus primul la fs ceilalti erau la tei si m-am asezat ca tot omul care e primul strategic,spunandu-i nevestei mele in momentul in care am oprit uite pe aici va fi culoarul de albina,nu a crezut dar asa a fost,partea proasta nu am reusit sa extrag pana au plecat ceilalti furtisag nebun!
o alta intamplare in 99 doi pretini d-ai mei s-au pus la umbra la liziera la costinesti a venit unu mai destept cu pavilionu si s-a pus in coltu solei,rezultatu gilet power cu 5 lame,s-au mutat dupa 2 zile si noroc ca aveau puietu.popularea se face de obicei contra vantului!daca merg mai multi intr-un loc ar trebui in aceeasi zi dar oricum pot sa apara surprize surprinse!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Anterior

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 58 vizitatori