Prima pagină APICULTURA GENERALA INTRETINEREA ALBINELOR

Discutii despre lucrari sezoniere,tehnici de ingrijire in diferite tipuri de stupi.Intretinerea familiilor de albine in cele trei tipuri mari de stupi...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Stupi 2 în 1 depopulare

Mesajde ignatov andrei » 07 Mai 2020, 23:45

Aurel1959 scrie:Cand servesti, ia baiatu cu apa sau sifon! Mai diminueaza din efect.Se obisnuieste si pe la noi, dar din ce am vazut la Vaslui, noi santem copii. :)


"Baiatu'" sa spui celor de teapa ta, ca n-am pascut porcii impreuna...
Nu sunt din Vaslui (am doar stupina acolo), asa ca... vezi ce faci cu stergarul de sub barba!

P.S. Atat ati stiut, toata gashca de pe Stuparitul:
- cum a mancat unul kkt, v-ati apucat cu totii, voi, astia... anonimii PLM!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Stupi 2 în 1 depopulare

Mesajde soze1969 » 08 Mai 2020, 01:18

Dl Aurel vorbea prieteneste ,cred ca l-ati inteles gresit
Oricum,vasta dvs experienta speram sa va tempereze putin,iar daca va suparati,va faceti rau doar dvs
Daca vreti sa impartasiti cu noi ,multumim,daca nu aveti chef,lasati-ne sa fim prosti,dar nu ne luati cu chestii din-astea de adresare,ca nu e niciunul din familie de regi,iar de adunat clasele de scoala daca ne apucam,nu e bine
soze1969
 
Mesaje: 22
Membru din: 30 Mar 2017, 00:47

Re: Stupi 2 în 1 depopulare

Mesajde ignatov andrei » 08 Mai 2020, 07:29

soze1969 scrie:Dl Aurel vorbea prieteneste ,cred ca l-ati inteles gresit
Oricum,vasta dvs experienta speram sa va tempereze putin,iar daca va suparati,va faceti rau doar dvs
Daca vreti sa impartasiti cu noi ,multumim,daca nu aveti chef,lasati-ne sa fim prosti,dar nu ne luati cu chestii din-astea de adresare,ca nu e niciunul din familie de regi,iar de adunat clasele de scoala daca ne apucam,nu e bine


Ce vorbesti straine...?!?
Tu n-ai vazut ca "aurelul tau" are un spirit de observatie de KK...?!? Adica din poza nu se vede ca e toamna tarziu, iar dupa umbra e deja spre seara...
Anonimii astia, care nici intr-o mie de ani nu vor invata apicultura, oricat le-ai explica, ca nu-i duce mintea, vin si-ti dau lectii de viata si de morala!
Bine a zis, cine a zis:
"mai bine sa te ia lumea de prost, decat sa vorbesti si sa dovedesti ca e asa"!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Stupi 2 în 1 depopulare

Mesajde soze1969 » 08 Mai 2020, 18:08

daca suntem buni cu niste insecte,poate ca si oamenii merita rabdare...
Sper ca nu v-am suparat si eu,de la dvs si inca 5-6 ca dvs (sper ca se stiu) avem multe de invatat
soze1969
 
Mesaje: 22
Membru din: 30 Mar 2017, 00:47

Re: Stupi 2 în 1 depopulare

Mesajde ignatov andrei » 08 Mai 2020, 19:52

soze1969 scrie:daca suntem buni cu niste insecte,poate ca si oamenii merita rabdare...
Sper ca nu v-am suparat si eu,de la dvs si inca 5-6 ca dvs (sper ca se stiu) avem multe de invatat


Ma bucur ca aveti ce invata de la mine!
Pe acest principiu am intrat pe forum, dar dupa primele postari au si sarit hienele, lupii si alte mancatoare de starvuri, pentru ca nenea admin isi crease o haita careia ia inoculat ideea ca e compusa din "masoni ai apiculturii".
De atunci, suflu si-n iaurtul congelat, ca ce a reusit adminul sa scoata din multi membri ai forumului nu mai poate fi reparat nici de 20 de Sfinte Treimi!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Stupi 2 în 1 depopulare

Mesajde Aurel1959 » 09 Mai 2020, 22:14

ignatov andrei scrie:
soze1969 scrie:Dl Aurel vorbea prieteneste ,cred ca l-ati inteles gresit
Oricum,vasta dvs experienta speram sa va tempereze putin,iar daca va suparati,va faceti rau doar dvs
Daca vreti sa impartasiti cu noi ,multumim,daca nu aveti chef,lasati-ne sa fim prosti,dar nu ne luati cu chestii din-astea de adresare,ca nu e niciunul din familie de regi,iar de adunat clasele de scoala daca ne apucam,nu e bine


Ce vorbesti straine...?!?
Tu n-ai vazut ca "aurelul tau" are un spirit de observatie de KK...?!? Adica din poza nu se vede ca e toamna tarziu, iar dupa umbra e deja spre seara...
Anonimii astia, care nici intr-o mie de ani nu vor invata apicultura, oricat le-ai explica, ca nu-i duce mintea, vin si-ti dau lectii de viata si de morala!
Bine a zis, cine a zis:
"mai bine sa te ia lumea de prost, decat sa vorbesti si sa dovedesti ca e asa"!


Care sant lectiile de viata si de morala pe care ti le-am dat eu tie? Nici macar prin gand nu mi-ar trece sa incerc, mai ales cu unul ca tine. Nu ti-am contestat niciodata cunostintele apicole si daca o sa citesti toate postarile mele, o sa vezi ca multe au fost doar pareri, cum dealtfel a fost si asta privitor la iernarea 2/1, in care am spus ca reusita nu este 100 % si ca uneori una din familii este mai slaba. Anonimi!!!!??Spre deosebire de tine ,am mai multe date de identificare care, iesti ba din Iasi ba din Vaslui. Vorbesti pe nas. Scuzama, dar e un proverb pe care mi l-am insusit si eu: "cu ce pahar dai cu ala primesi " Vad ca ma bagi si in razboiul tau cu administratorul, care nu stiu ce vina ar avea? Fa publica aici o lista ca persoanele care ai vrea tu sa ramana pe forum si poate o sa accepte.Pana atunci noapte buna!

P.S.Daca ai timp ti-as sugera sa-ti recitesti postarile sa vezi pe cati ai tatat cu"amabilitati"
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Anterior

Înapoi la INTRETINEREA ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 53 vizitatori