Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde teinegru64 » 03 Oct 2017, 12:41

Un facator de lazi de albine imi povesteste patania cu un investitor roman din strainatate.
Eram la inceput.Primesc oferta de 1000 de lazi .Dau la plesneala un pret astronomic...sa am de unde negocia.
OK..OK...Dar albine sa ii populez...gasesc pe aici?
Gasim sefu'
Si se duc prin toata tara...cu masina si banii tamplitului...bonus mesele date de apicultori.
Romanu' e opitalier cand miroase o afacere.i
Dupa vreo doua saptamani...investitoru' primeste un telefon urgent.....
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 03 Oct 2017, 13:03

- saLU’ Cristi!

Personal apreciez pe cei care au rezistat pe baricade in calitate de moderatori. Este o misiune de uzura sa veghezi ca lucrurile sa se mentina in anumiti parametri.
Sa infrunti o gramada de refulari ale unor frustati care intra pe forum nu ca sa aduca plus valoare in vre-un fel (apicol sau neapicol), ci doar ca sa flatuleze…
(stii cum e, ca doar ai fost si tu moderator aici!).

Motivele pentru care alegi sa fi Cerber pe forum imi scapa…(si nu cred ca mai e relevant acum sa le expui )…
Trebuie sa afirm public ca nu sunt de acord si nu pot sa-ti sustin tenacitatea cu care sfarteci in stanga si in dreapta, perpetuu, pe forum.

Sper ca m-am formulat suficient de elegant si ca ai sa ma interceptezi corect.

In loc de incheiere:
inca pastrez amintirile cu tine in sertarul cu antichitati pretioase. Nu as vrea sa pierd un prieten care mi-a dat multe motive sa-l respect…

LU’
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3865
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 03 Oct 2017, 13:03

Bezna Zorilor scrie:... as avea totusi o curiozitate, nu stiu cum reuseste CI-ul sa nu intre in gura ta, ba chiar se si declara un sustinator.


ByZy, exista cativa clienti din categoria ‘premium’, la care mentenanta o face Mircea personal. Acu nu o sa-i spun eu personal lui Sefu cand sa le dea vitamina. Ca o face si singur…

Legat de CI, o sa te surprinda ceea am sa spun in continuare. Cine il cunoaste personal descopera ca este o cu totul alta persoana decat pe forum. Inteligent, titrat,
un om cu care se pot aborda o multitudine de subiecte si se poate intretine o conversatie care sa iti ofere satisfactie intelectuala.

In alta ordine de idei, ti-ai consolidat deja un loc pe forum. Ai demonstrat ca te stii ‘da in barci pe hipodrom’, daca trebuie. Acum cred ca e momentul sa sustii
prin puterea exemplului…(you know…’the supremacy of spirit over matter’)… ;)



LU'
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3865
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 03 Oct 2017, 13:03

ignatov andrei scrie:
Mi se falfaie de butoanele tale ruginite!

P.S. Pacat, nu pot iubi retardatii...
Poate ceva mila...


- Honey, I’m back!



Tocmai a trecut lacatusu pe la mine, am ciufulit vreo doua beri, mi-a deblocat butonul atomic de banari…Deci, sunt in parametrii de acum!

Ignatoave, unii baieti buni de pe forum care au ragusit ca au vazut LUPU, sunt inca novici si in perioada de probe…Spre deosebire de tine, un vechi, antic si dedemult.
Consideri ca ai un pedigree superior si necesiti o atentie aparte si deosebita, pentru toata contributia academica presupus pusa in slujba comunitatii…
Ei bine, ai reusit sa captezi toata atentia mea in intregime.

Ca atare, te achit. Cu executare!
Ma pregatesc sa te trimit la Beciul Domnesc pentru vreo 7 zile, la tratament (poate te mai racoresti acolo)…
Astept doar un semn de la tine!

Si pentru ca ai calitati de vieresist pe care nu ti le contest, imi permit sa-mi continui mesajul catre tine in maniera specifica:



So…Just say the word, homie!



(I’ll be right here, waiting for you!)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3865
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde cristian bh » 03 Oct 2017, 14:03

Bezna Zorilor scrie:Lipseste de la desert rahatul turcesc sau negresele, tot turcesti, cu nuci infipte. Ar fi fost interesant de vazut pozitia protectorului care a gustat si el din "lichiori", dar ce sa mai zica si el, a adoptat modul "ascunde starea mea online" ca sa nu ne mai raspunda. Scrisesem si eu un text frumos, bine ca l'am copiat, ca aici s'a transformat in ceva...turcesc.

Io ma gandisem ca o pralina ti-ar fi placut,.poate chiar mai multe ..cu nuca,cu aluna , da pralina sa fie! :)
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde teinegru64 » 03 Oct 2017, 14:10

Daca nu te bagai tu cu pralina...lu' ne povestea doua pagini.Ca nu a vizitat ROMANIA.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mircea » 03 Oct 2017, 14:11

LUPU' ALBINELOR scrie:
Bezna Zorilor scrie:... as avea totusi o curiozitate, nu stiu cum reuseste CI-ul sa nu intre in gura ta, ba chiar se si declara un sustinator.


..................................................
In alta ordine de idei, ti-ai consolidat deja un loc pe forum. Ai demonstrat ca te stii ‘da in barci pe hipodrom’, daca trebuie. Acum cred ca e momentul sa sustii prin puterea exemplului…...

LU` ce faci acum ? Sugerezi ca ar trebui sa evolueze numai la impuse cand ea se descurca bine si la liber alese ? Mandro, pastreaza farmecul si tusa personala si fa cu ulcica, cum ai facut si pana acum .

Si da....confirm si eu ce a spus LU` despre CI . Fara lichiori...si nici macar cu un vin de....descantec.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 03 Oct 2017, 14:14

teinegru64 scrie:Daca nu te bagai tu cu pralina...lu' ne povestea doua pagini.Ca nu a vizitat ROMANIA.


- Teiule, care din voi doi ( tu sau Ignatov) ajunge primul la Beciul Domnesc, sa mature un pic prin celula. Ca o sa urmeze si altii... ;)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3865
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 03 Oct 2017, 14:19

mircea scrie:
LUPU' ALBINELOR scrie:
Bezna Zorilor scrie:... as avea totusi o curiozitate, nu stiu cum reuseste CI-ul sa nu intre in gura ta, ba chiar se si declara un sustinator.


..................................................
In alta ordine de idei, ti-ai consolidat deja un loc pe forum. Ai demonstrat ca te stii ‘da in barci pe hipodrom’, daca trebuie. Acum cred ca e momentul sa sustii prin puterea exemplului…...

LU` ce faci acum ? Sugerezi ca ar trebui sa evolueze numai la impuse cand ea se descurca bine si la liber alese ? Mandro, pastreaza farmecul si tusa personala si fa cu ulcica, cum ai facut si pana acum .

Si da....confirm si eu ce a spus LU` despre CI . Fara lichiori...si nici macar cu un vin de....descantec.


- Sefu, a avut o saptamana incarcata. A investit intelectual si emotional. A trebuit sa manuiasca nunceagul ca pe o elice de elicopter, doar ca sa ramana in picioare.
(e o performanta in sine!). Daca nu se lasa sedusa de partea intunecata a fortei, ByZy va fi un castig pentru forum... ;)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3865
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde teinegru64 » 03 Oct 2017, 14:33

LUPU' ALBINELOR scrie:
teinegru64 scrie:Daca nu te bagai tu cu pralina...lu' ne povestea doua pagini.Ca nu a vizitat ROMANIA.


- Teiule, care din voi doi ( tu sau Ignatov) ajunge primul la Beciul Domnesc, sa mature un pic prin celula. Ca o sa urmeze si altii... ;)

Hopa...Banuiam ceva inca de aseara cand bezna ne forta sa acesam
Quote by Adolf Hitler: “if you want to shine like sun first you have to...”
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 03 Oct 2017, 14:59

Lupshor,

Mi'am dat seama de cateva chestii...aia ie! Nu te pui cu prieteniile vechi...caci e posibil ca ele sa bata regulamentul de forum (chiar si pe cel scris pe panou)...e specific uman, dar nu e si...vertebral. Si, despre CI mi'am dat seama ca prost nu e, ba am si auzit vorbe cum ca in realitate ar fi un om mai normal. Insa eu consider forumul tot o realitate, mai intima, mai sincera chiar. Mi'am format o parere, nu se va schimba. Un om poate sa fie intelectual pana la Dumnezeu si sa fi citit biblioteci intregi. Carti am si eu pe acasa, sa stii. Valoarea umana e data insa, de altceva, si mai exista si valoarea logica...si valoarea bunului simt...si ce mai vrei tu sa adaugi aici. Nu mi'as permite vreodata sa abuzez de niste "lichiori" impartite public ca sa scot ochii imprejur cum ca cineva imi tine spatele (asta se numeste prostitutie). Nu mi'as permite mai multe...de fapt. Dar ma rog, eu sunt eu. Cand am zis ca daca CI o sa insiste sa intre in gura mea...din ea nu o sa iasa la fel cum a intrat...am sa ma tin de cuvant, evident cu mentiunea ca intelectualitatea imi place si mie si nu o sa ma lepad de ea...ba mai mult, e nevoie de ea atunci cand trebuie sa ii arati unui mlastinos din ce mlastina face parte...mai ales cand acesta te trateaza ca pe o centurista care si umbla cu labele (sau nu mai stiu cum a zis) prin gainatz.

Hai te tzuc, cu respect si simpatie,

Bezna.

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 03 Oct 2017, 15:06

mircea,

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 03 Oct 2017, 15:14

- ByZy,

O mica confesie, (ca intre noi, artistii)...

De mult nu mai beau in grup, ci de unul singur!
Nu te stie nimeni cat si cum borasti, sau cum arati dupa ce o faci... ;)

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3865
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 03 Oct 2017, 16:01

tu zi cand iti faci reintrarea pe vrs,

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde teinegru64 » 03 Oct 2017, 16:10

LUPU' ALBINELOR scrie:- ByZy,

O mica confesie, (ca intre noi, artistii)...

De mult nu mai beau in grup, ci de unul singur!
Nu te stie nimeni cat si cum borasti, sau cum arati dupa ce o faci... ;)


Tu nu ai oglinda?
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 03 Oct 2017, 18:05

Bezna Zorilor scrie:tu zi cand iti faci reintrarea pe vrs,




- Ei bine, sunt cu o alta acum. La inceput de relatie…Stii tu…exfoliem frunze de ardei iuti …
ma iubeste, nu ma iubeste…de doo, (hai de maxim trei ori)…
E o relatie cu ... nabadai. Da ma mentine excitat ! :D

(http://damblarin.blogspot.be/2017/10/1-two-times.html)
(http://damblarin.blogspot.be/2017/10/2-two-times.html)
(http://damblarin.blogspot.be/2017/10/3-two-times.html)



In plus, pe partea aialalta, eu si cu mine suntem coloneii cu puncte de vedere comune... ;)

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3865
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator