Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 04 Oct 2017, 12:11

mircea scrie:Cristi
Te bazezi pe o logica stramba .
In constructia ta nu realitatea modeleaza gandirea proprie, ci e tocmai invers caz in care realitatea este distorsionata de propriile judecati .

Toate astea numai pentru a demonstra tu nu stiu ce.
In fine...



asa sa fie oare ... logica mea sa fie stramba ... daca nu consider acceptabil ca de pe urma forumului unii dintre colegi sa profite "material" este logica stramba? ... sau ca moderarea nu e atributul oamenilor incapabili de obiectivitate este tot logica stramba?

Oare este musai ca orice faci ... orice spui trebuie sa si "demostreze" ceva? ... eu nu am nimic a demonstra ... in schimb sunt multe de imbunatatit ... iar pentru a imbunatatii trebuiesc constientizate si mai ales "acceptate" erorile.
A constientiza o greseala este mult mai putin "rau" decat sa persisti in greseala, dar bineinteles ca acest mod de abordare nu e usor de a fi "digerat", este mult mai simplu si lejer sa-i spui celui care te trage de maneca ca are stramba logica ... decat sa-ti accepti propriile omisiuni.

@Strumfita - stai blanda ca pentru mine nu e cazul sa "trebuiasca" sa demostrezi ceva ... e adevarat imi plac discutiile argumentate ... dar pentru tine sunt dispus sa fac concesii ...

O zi simpatica doresc tuturor
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Mircea_63 » 04 Oct 2017, 15:32

CI, exista un regulament. Respecta-l! Consideri ca regulamentul necesita imbunatatiri? Fa propuneri!
Lasa-te de spiritism... ca nu-ti place litera, ci spiritul samd...
In felul acesta scapam de discutii inutile, generale pana la serafice si terminate la Sfantu'Asteapta. Pomeneai de munca ta la un proiect -treaba ta- dar sigur il faci concret, precis si la obiect, nu in general si in principiu.
Succes!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Cristian IONITA » 04 Oct 2017, 17:27

Tu jeg de om (bosorog care ai trait de pomana) te-ai gasit sa vorbesti de respectat regulamentului? Taman tu care ai dovedit in repetate randuri ca nu esti capabil de o minima obiectivitate?

Tu ce regulament ai respectat cand ai sters topic si ai banat (in mod repetat) pe cel care "reclama" faptul ca unii dintre moderatori "profita" de forum? Acel "regulament" prin care moderatorii (nu toti ci cei mai ticalosi dintre ei) se protejeaza intre ei ... chiar si pentru ticalosii evidente?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde mircea » 04 Oct 2017, 17:50

Pierdere de vreme .
...........................................
7 zile (jigniri repetate)
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 04 Oct 2017, 17:53

Ca sa sparg umpic balacareala de aici care se indreapta din nou spre wc'ul turcesc,

Biletel aditional, dar public, catre LU' (eventual si catre CI daca o pricepe),

Se practica prin presa romaneasca, unde e despre datul din gura, un fenomen destul de greu de controlat, pentru ca tine de o anumita finete care trebuie stiut a fi dozata si de protejat, si de protector. Ca este vorba de o prietenie mai veche intre doi camarazi, colegi de breasla, sau o relatie mai intima intre doi scribi la presa de sex opus, intentia e aceea de a te feri de un adevar rostit pe gura, in favoarea respectivei relatii, pe care nu doresti sa o sifonezi. E o linie foarte fina aici si tine de talent in a manui atat cuvintele cat si verticalitatea spinarii.

Pisicile cad intotdeauna in picioare. Ele si cu Basescu.

Nu stiu lupii. Dar pana acu' ai fost finutz. Am sa urmaresc cu mare interes fenomenul de aici, desi trebuie sa recunosc ca esti high class. Sper sa nu ma dezamagesti. Nu spun asta pentru a pune in umbra camaraderia dintre tine si "inculpat", ci din speranta ca nu o sa iti dai spinarea pentru o cinzeaca imprastiata public atat de tare ca i'au sarit stropii in ochii tuturor...

Am crescut in casa cu un barbat cu simtul umorului, foarte finut si care manuieste cuvintele cu un adevarat talent. Intamplarea face ca e tata. Am invatat ca aceste lucruri fac parte din ceea ce se numeste vital pentru specia masculina, cu conditia sa nu fie ignorata nici logica. Te urmaresc cu mare interes, dar nici cu mircea nu imi e rusine!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Jean Valjean » 04 Oct 2017, 19:50

LUPU' ALBINELOR scrie:- Unde ai mai vazut tu vipusca la boxeri verzi cu inimoare rosii ... ? ;) 8-)


Chiloti de artist!!!
Bag sama ca e si vipusca pe acolo, pe undeva.
Imperceptibila dar totusi sesizabila, ca intr-un tablou impresionist care asteapta, anacronic, renasterea.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 04 Oct 2017, 21:21

Jean Valjean scrie:
LUPU' ALBINELOR scrie:- Unde ai mai vazut tu vipusca la boxeri verzi cu inimoare rosii ... ? ;) 8-)


Chiloti de artist!!!
Bag sama ca e si vipusca pe acolo, pe undeva.
Imperceptibila dar totusi sesizabila, ca intr-un tablou impresionist care asteapta, anacronic, renasterea.


- Te saLU' Jeane!

Mie imi place sa zbor la altitudini mari in rendez-vous amoureux cu viata...Care e o tipa fitoasa si cu multe pretentii...
De aceea mi-am luat chilotii artistici cu picatele, (ca sa nu se vada petele)... :D

Si e placut sa simti cum ti se falfaie chilotii in stratosfera ... liber de prejudecati ...
pierdut prin neantul cunoasterii...E o recompensa in sine!

Ce nevoie as avea sa-mi cos o vipusca, pe chilotii astia artistici, pe care ii port ca pe un manifest de libera exprimare
a unui spirit ce refuza inregimentarea, indiferent de uniforma ?...8-)

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde ignatov andrei » 04 Oct 2017, 21:36

Mai... LU-pule, am impresia ca esti o clona abjecta, care, in acceptiunea comprehensiva si exhaustiva...
Mai... du-te dracu' (asta e din Kongo, ca sa stii)...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 04 Oct 2017, 21:39

bag de seama ca intalnirea aia dintre apicultori se tine pe forum, ca a aparut si valjean la scriere, ceea ce ma bucura nespus. asa ca pentru tine jean, la urmatoarea targuiala (care presimt ca o sa fie curand) primesti un borcan de dulceata de banane cu mirodenii...care a si fost "omologata"...in cinstea baietilor maciucari.

poza aici:
Fişiere ataşate
IMGP2155.JPG
Ultima oară modificat de Bezna Zorilor pe 04 Oct 2017, 21:53, modificat 1 dată în total.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 04 Oct 2017, 21:50

ignatov andrei scrie:Mai... LU-pule, am impresia ca esti o clona abjecta, care, in acceptiunea comprehensiva si exhaustiva...
Mai... du-te dracu' (asta e din Kongo, ca sa stii)...


- Ignatoave, credeam ca nu esti barbat indeajuns sa te ceri singur afara!
Trebuie sa recunosc ca m-am inselat. Uite ca esti...eliberat de povara de
a te reproduce pe forum, 7 zile si 7 nopti (sejur all inclusive).

Daca la liberare vrei sa continuam tot asa, iti mai pot prescrie o prelungire
a tratamentului...preferential ( preferat de tine). Oferta limitata in functie
de spatiul disponibil la Beciul Domnesc...

Ai pup iu ... ai love iu, ... ai ...vrea tu!... ;)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde cristian bh » 04 Oct 2017, 22:37

Scoate lupe.ce-ai mancat!
Ca nu merge asa din vals in tango!
Fişiere ataşate
descărcare (1).jpg
descărcare (1).jpg (10.37 KiB) Vizualizat de 9184 ori
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Mircea_63 » 04 Oct 2017, 22:46

La gradi se canta:
Lupe tu mi-ai furat gasca,/ Da-mi-o inapoi... :lol:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde Bezna Zorilor » 04 Oct 2017, 22:58

Zice ca CI il preda pe Kant din shantz intr'o varianta mai interactiva si mai usor de inteles muritorilor. Si dumnezeu stie ca eu daca am un principiu de discutat, scot dracii din el pana nu mai ramane nimic. Din principiu zic.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 04 Oct 2017, 23:20

cristian bh scrie:Scoate lupe.ce-ai mancat!
Ca nu merge asa din vals in tango!


- Cristiane, sunt Domn cu cine este Domn!
Si ...'Con' cu cine este 'Con'! Je fais ca exprès !... ;)

Li s-au ascutit coltii la unii, mai mult decat ar fi cazul.
Am venit sa pun niste botnite, acolo unde trebuie si este necesar.Nu la toata lumea.

Un user nu poate provoca la infinit pe motiv ca e...Democratie prost inteleasa.
Iar moderatorii trebuie sa procedeze in limitele 'corectitudinii politice' si,
tocmai de aceea sunt mai limitati decat userii...

C'est un raisonnement erroné!...Capisci ?!
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde cristian bh » 04 Oct 2017, 23:47

Era suficient sa-l trimiti la culcare pana dimineata,daca totusi nu ai putut sa te abtii si ai tinut mortis sa-ti indeplinesti promisiunea,(amenintarea prealabila in timp ce stateai pe vine)...asta ca sa vedem ce?Mop cu bufon,pardon,buton!
Pai ori joci,ori arbitrezi dupa bunul plac,...cu toate ca n-ai fost de la inceputul meciului cu fluieruta in gura.
Nu-i tin partea lui Ignatov,...dar si el a fost faultat fara minge,pt chestiuni care nu privesc pe nimeni din noi,...de niste ageamii,..da oricum nici n-are rost, ca a fost prea mare satisfactia altora
Nu c-as fi avut pretentii de la tine,da aci ai cam dat cu stangu-n dreptu,...asa de amorul artei ce-ti place atat de mult.Iar meciul e mult mai complex si nu poate fi arbitrat cu ochelari de mustang roz!
Fişiere ataşate
98bac8c28468d4d7fcac7d0326ce5282--casting-gifs.jpg
98bac8c28468d4d7fcac7d0326ce5282--casting-gifs.jpg (12.58 KiB) Vizualizat de 9146 ori
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 05 Oct 2017, 00:00

- BHule, constat cu satisfactie ca poti scrie si coerent. Noroc cu explicatiile edificatoare din poze...

Ignatov a fost banat nu doar pentru un incident izolat. Ci pentru un cumul!
Plus, pentru ranjetul cu caninul stirb, asa, ca sa vada lumea ca e inca capabil sa roada oase...
Nu cu mine!
Te tenteaza si pe tine si esti timid ?
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori