Prima pagină OFF TOPIC CASA SI GRADINA

Totul despre casa si gradina !
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde jonny_it » 06 Iul 2018, 23:02

Cristian IONITA scrie:spun moldovean si am inchis subiectu' :)


Vezi ca exista topic separat pt moldoveni :lol:
Daca ai ceva cu moldovenii te inteleg, este plin Bucurestiul de ei. Ocupa locuri de parcare nemernicii :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde Bezna Zorilor » 08 Iul 2018, 00:20

Faptul ca aia din Australia sunt mai destepti ca romanii, in ale studiilor medicale, asta e clar. Ca doar m'au tratat de niste chestii (pe nevazutelea) si au nimerit ce nu au nimerit in Romania (pe vazutelea) (valabil si cazul soramii cu boala autoimuna). Daca vorbesti pe facebook despre ce spun aia, e clar...esti prost! Closcutz si DumitruC, voi nu v'ati saturat cat c*cat mancati pe toate topicurile? Asa de bun ii ca nu va mai saturati, frate! Dar de imbecilitate cand va tratati? Oare vine si peste stuparitul tratamentul? Ionita, vezi ca esti aproape! Te vad de ceva timp ca te bucuri la mirosul de handel...

Nu a zis nimeni sa luati de bun tot ce scrie pe facebook, dar sa incercati si alte surse cam cand va apucati...in afara de niste doctori putori in ale civilizatiei?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde teinegru64 » 08 Iul 2018, 10:25

Bezna Zorilor scrie:Faptul ca aia din Australia sunt mai destepti ca romanii, in ale studiilor medicale, asta e clar. Ca doar m'au tratat de niste chestii (pe nevazutelea) si au nimerit ce nu au nimerit in Romania (pe vazutelea) (valabil si cazul soramii cu boala autoimuna). Daca vorbesti pe facebook despre ce spun aia, e clar...esti prost! Closcutz si DumitruC, voi nu v'ati saturat cat c*cat mancati pe toate topicurile? Asa de bun ii ca nu va mai saturati, frate! Dar de imbecilitate cand va tratati? Oare vine si peste stuparitul tratamentul? Ionita, vezi ca esti aproape! Te vad de ceva timp ca te bucuri la mirosul de handel...

Nu a zis nimeni sa luati de bun tot ce scrie pe facebook, dar sa incercati si alte surse cam cand va apucati...in afara de niste doctori putori in ale civilizatiei?

,,Lasa, Martinica, nu fi fricoasa ca Domnul e bun...nu bate la palma...nu pune in carca ca sa traga la spete...nici nu te-asterne cu talpile la falanga, ca nea Nicuta, cand bea cea strans cu discul.''
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde cristian bh » 08 Iul 2018, 13:45

Papusoiul vesel,...in franciza.
Fişiere ataşate
img-20170226-wa0041.jpg
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde DumitruC » 08 Iul 2018, 14:28

Bezna Zorilor scrie:Closcutz si DumitruC, voi nu v'ati saturat cat c*cat mancati pe toate topicurile?

Draga mea, chiar daca ipotetic am face-o, sunt doar firimiturile ramase dupa tine, caci grosul il halesti neobosita.
DumitruC
 
Mesaje: 21
Membru din: 20 Iul 2014, 21:50

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde cristian bh » 08 Iul 2018, 23:55

DumitruC scrie:
Bezna Zorilor scrie:DumitruC, ?

Draga mea,

Se spune ca ,.... ca dragostea e permisa la orice varsta,...deci ....nu e nevoie de scuze pt asta! :)
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde teinegru64 » 09 Iul 2018, 06:37

cristian bh scrie:
DumitruC scrie:
Bezna Zorilor scrie:DumitruC, ?

Draga mea,

Se spune ca ,.... ca dragostea e permisa la orice varsta,...deci ....nu e nevoie de scuze pt asta! :)

,,Nimeni nu isi da seama de puterea fatala a inocentei...Este destul sa -ti sopteasca:,,Ce-o fi aceea....tu nu stii, si altii sunt fericiti"...Ingerul rau este curiozitatea inocentei."
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2018, 21:03

Am revenit aici, aproape la fel ca inainte, sau ceva mai bine. Ma tratez naturist de un ficat care nu stie sa mixeze albastru cu galben in verde, ci in rosu, si din lipsa unei enzime...el nu stie ce sa faca cu alimentele. Nu vreau sa promovez calea naturista pentru ca stiu ca ceaiul de musetel nu te face bine de cancer, ci doar sa spun ca exista cai prin care poti sa intervii sa faci bine acolo unde o gena recesiva mutata...nu face. Am respins multa vreme argumentul ca o gena poate fi mutabila, stiu ca se poate schimba ceva la a nu stiu cata generatie, comportamental, daca intervii cu mediul in mod repetat astfel incat dupa o vreme sa se inscrie in gena. Dar asta cu o problema genetica nu credeam ca o poti dresa. Am crezut mult timp ca a fi poate prea emotiva este o chestie a naturii mele, sau ca adrenalina pana peste urechi este ceva normal. Alteori am luat betablocante pentru ca am zis ca am tahicardie din cauza vremii, presiunii, fara sa ma gandesc ca o alta cauza are nevoie de ajutor. Vreau sa salut pe aceasta cale medicii din Romania si sa le zic sa se duca...haide paaa, pentru ca stiu ca foarte putini sunt ceea ce trebuie sa fie. Eu nu am avut noroc, dar totusi exista pentru mine un vindecator care mi'a pus chestiile cap la cap si a adus pacea acolo unde nu era. Sunt tot emotiva, tot colerica, si mi'era asa um'pic dor de voi...cum va taiati capetele si va scoateti ochii, dar ochi pentru ochi lasa intreaga lume oarba. Nu pot sa stau prea mult pe aici, mi s'au intors niste fosti colegi de facultate in Bucuresti, dupa multa vreme, si asta e bucurie. Il salut pe Shrek, dar lucrurile in ceea ce priveste platforma mea se pare ca nu sunt atat de usor de rezolvat si nu poate fi adusa cu orice camion. Poate totusi gasesc pe cineva, caci treaba este cam urgenta. Imi este dor de vorbele de duh ale lui mircea si, pe el, inainte de toti, il salut primul, dar nu trebuie sa mai mentionez, pentru ca stie asta. Sunt vesela, la fel de intunecata si cu multe lucruri de rezolvat inainte sa pot sa scriu pe aici (iarna'i lunga), nu am ajuns nici macar la mare doua zile, dar inca sper. Pupix la toti, pace si sanatate!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde Shrek » 28 Aug 2018, 22:09

Draga Ben....zinuta! Afla de la mine ca p-aci pa forum toti suntem bine ceea ce iti dorim si tie! Mai sunt câțiva care sunt oleacă constipati din cauza...gazelor da' , nah, le trece si lor. Bag samă ca au uitat cand acu' cativa ani, jandarii băgau...cultura in dubă si atunci nu s-o îngrămădit nima sa se plângă de ei. Da' atunci erau jandarii lor si se bucurau cand ii vedeau cum practica altoirea in ochi...dormind!
Io , cand ti-am recomandat sa apelezi la tractari auto sa-ti aduca platforma , ma-m gandit ca este to remorcuta mai mare, nicidecum o platforma....maritima! Io stiam ca iti place sa umbli cu benzina da' acu' văz ca vrei sa intri in afaceri cu...gaze.
Si încă ceva, daca esti beceaga, duce la la doftor. Vraciul stie doar doua lucruri si te asigur ca le face foarte bine. Iti ia banii zambind si te minte frumos!
Te tzuca Shrek!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde csaa » 28 Aug 2018, 22:18

Shrek scrie:... Vraciul stie doar doua lucruri si te asigur ca le face foarte bine. Iti ia banii zambind si te minte frumos!
Te tzuca Shrek!

Buna asta! Sa vedem ce-mi spune mie vraciul.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde petru71 » 28 Aug 2018, 22:25

csaa scrie:
Shrek scrie:... Vraciul stie doar doua lucruri si te asigur ca le face foarte bine. Iti ia banii zambind si te minte frumos!
Te tzuca Shrek!

Buna asta! Sa vedem ce-mi spune mie vraciul.


O să-ți spună că ești relativ destupat, dar, totodată, că ai greșit... :mrgreen:
Gramatical. Te amendezi singur ?
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde csaa » 28 Aug 2018, 23:16

DA!!!! :lol: Corect. Corectez: Sa auzim ce-mi spune!
Multam!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde petru71 » 28 Aug 2018, 23:46

csaa scrie:DA!!!! :lol: Corect. Corectez: Sa auzim ce-mi spune!
Multam!

Stimate domn, n-ai ghicit.
Mai caută... :mrgreen:
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde Bezna Zorilor » 30 Aug 2018, 23:36

Pentru mine cineva face pe gratis ceva ce n'au facut altii pe bani. Dar voi nu aveti incredere in puterea umana. Ma duc sa imi dezgrop prietenul raposat!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Dieta - important de citit!

Mesajde csaa » 31 Aug 2018, 21:58

petru71 scrie:
csaa scrie:DA!!!! :lol: Corect. Corectez: Sa auzim ce-mi spune!
Multam!

Stimate domn, n-ai ghicit.
Mai caută... :mrgreen:

Ma predau! :roll:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Anterior

Înapoi la CASA SI GRADINA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori