Prima pagină APICULTURA GENERALA BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE

Discutii despre tratamentele efectuate familiilor de albine,medicamente,mod de administrare,etc. , discutii despre bolile si daunatorii albinelor
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Varroa, o problema rezolvata cu o metoda naturala

Mesajde Balian » 21 Ian 2022, 11:03

La mine stupii care sunt expuşi la soare tot timpul au producție puțin mai mică de miere decât cele în umbră. Nu ştiu. Probabil de popor care se ocupă tot timpul cu ventilație. Urmăresc să aibă (să lucrez şi eu!) în umbră şi să am acces cu maşină în spatele lor. :)
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 3176
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor

Re: Varroa, o problema rezolvata cu o metoda naturala

Mesajde daffid mihailov » 27 Ian 2022, 14:38

Știe careva unde putem gasi in România apiguard la găleata de 3kg? Cei de la Dadant au la 100 dolari. A comandat careva ? Trimit in România?
Şi albinele au aceeaşi soartă ca toate marile adevăruri. Trebuie să înveţi să le observi. Maurice Maeterlink
Avatar utilizator
daffid mihailov
 
Mesaje: 1230
Membru din: 30 Ian 2015, 02:49
Localitate: Arges

Anterior

Înapoi la BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori