Prima pagină APICULTURA GENERALA BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE

Discutii despre tratamentele efectuate familiilor de albine,medicamente,mod de administrare,etc. , discutii despre bolile si daunatorii albinelor
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

ICDA

Mesajde kiloz » 21 Sep 2022, 12:01

Acaritym

ACARITYM Prezentare: cutie cu flacon din sticlă x 80 ml produs, 20 cartoane celulozice ce se impregnează cu soluţie, pipetă gradată din material plastic. Specie ţintă: albine melifere – Apis mellifera Compoziție : 1ml produs, conține : 0,7 g timol, 0,3 g camfor Indicații pentru utilizare: produsul se utilizează ca adjuvant în combaterea bolilor parazitare […]

68,50 lei
http://www.icdapicultura.ro/magazin/produs/acaritym/
S- a inventat apa caldă !!!!
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: ICDA

Mesajde Balian » 21 Sep 2022, 13:42

kiloz scrie:Acaritym

ACARITYM Prezentare: cutie cu flacon din sticlă x 80 ml produs, 20 cartoane celulozice ce se impregnează cu soluţie, pipetă gradată din material plastic. Specie ţintă: albine melifere – Apis mellifera Compoziție : 1ml produs, conține : 0,7 g timol, 0,3 g camfor Indicații pentru utilizare: produsul se utilizează ca adjuvant în combaterea bolilor parazitare […]

68,50 lei
http://www.icdapicultura.ro/magazin/produs/acaritym/
S- a inventat apa caldă !!!!


Bun... Ai folosit timol. Cum ți se pare cum funcționeză? Merge?
Eu o dată am mers pe Apiguard gel. În afară de furtișag nu am
observat cădere de varroa. :?
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 2868
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor

Re: ICDA

Mesajde kiloz » 21 Sep 2022, 18:00

De 6 ani folosesc.In combinatie cu diferite produse. Până a cum eu sunt multumit.

Pe vremea când foloseam varachet, timolul m-a salvat de la colaps.+
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08


Înapoi la BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: mausica şi 10 vizitatori