Prima pagină BAZAR STUPARITUL VANZARI - CUMPARARI MATERIAL BIOLOGIC

Familii albine, roiuri, matci

Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde jonny_it » 16 Oct 2018, 12:40

Vand regine BK inseminate
Livrare intre: 1 iulie - 30 iulie
Pret: 250 lei/regina
Detalii: contact@buckfast.ro / 0721-771-511 (de preferat sa folositi email-ul).

O sa fie 1-2 zile de inseminari in luna iunie.
Livrarea se face in iulie(dupa 3-4 saptamani de la inseminare) sau mai repede dar pe riscul clientului.

Daca dl. profesor are timp poate insemina si alte rase(nu mai putin de 3 regine) sau regine provenite de la alti apicultori(vine fiecare cu reginele virgine + trantori maturi, sau regine virgine de la client si trantori de la mine) pretul este de 200 lei.

Pedigree si alte informatii doar pentru cei care fac o comanda sau sunt cu adevarat interesati.
Oricum in capatul listei sunt 6 regine, 2 de la Keld Brandstrup, 1 de la Ivan Nielsen si 1 din stupina proprie(o combinatie de KB033 cu o linie de la Ivan Nielsen) si 2 de la un crescator din Germania.
Pentru liniile tata toate sunt regine de la Keld Brandstrup sau combinatii intre fiice neinrudite cu reginele mama.

Va rog sa trimiteti comenzile aici:
http://www.buckfast.ro/comanda-regine-buckfast/

PS:
Pentru crescatorii de regine as putea vinde si KB033 pur(consangvinizare 98,5 - fiica+tata).
Pentru reginele imperecheate controlat pe una din vetrele de la munte.(2 linii mama + 1 tata) inca nu m-am decis la pret, revin tot aici cu un anunt.
(Incerc sa le sincronizez cu seria de inseminate artificial, anul acesta am reusit, dar la anul nu promit ca-mi iese).
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde jonny_it » 16 Oct 2018, 14:57

M-au intrebat mai multi daca accept si o comanda de 1-2 regine. Da, nu este nici o problema.
Dar vin personal sa va cert pentru fiecare regina pierduta :)
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde jonny_it » 07 Dec 2018, 11:42

Deoarece au avut unele modificari am suplimentat numarul de regine inseminate pe care o sa le cresc.
Cei care au facut comanda si au fost anuntati ca nu mai este loc pe lista au primit un email deja.
Deci disponibile inca 11 regine inseminate( + ce mai ramane daca mai renunta din cei care au fost anuntati ca nu mai este loc)


Tot din 2019 o sa pot face si inseminari la domiciliul/stupina clientului. Mai bine zis eu vin cu aparatura necesara si clientul pune la dispozitie reginele(varsta corespunzatoare) si trantorii(la fel, varsta cunoscuta - altfel muncim degeaba) si o incapere cu temperatura controlabila(si bineinteles fara praf si etc) si o cafea buna.
Nu conteaza rasa.
As putea spune ca fac munca aproape voluntara, dar cu decontarea unor cheltuieli(transport, cazare daca este nevoie si bineinteles consumabilele ce tin de inseminare). Bonus, primiti o lectie la fata locului despre cum se face inseminarea la albine si in anul urmator o sa fiu fericit daca ma anuntati ca va descurcati singuri si nu mai este nevoie de ajutorul meu.
Bineinteles totul in masura timpului disponibil.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde mausica » 08 Dec 2018, 00:38

Ce combustibil mai vrei .... vino pe jos pana la Hidisel .....te astept la Vidican ...iti dam voie sa te balacesti in apa termala si sa respiri aer de vest :twisted:
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde jonny_it » 08 Dec 2018, 00:50

mausica scrie:Ce combustibil mai vrei .... vino pe jos pana la Hidisel .....te astept la Vidican ...iti dam voie sa te balacesti in apa termala si sa respiri aer de vest :twisted:


Am rude prin apropiere de Stei dar le vad odata la 3 ani si 2019 nu este anul cand trebuie sa-i vad :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde mausica » 08 Dec 2018, 11:44

:lol: :lol:
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde taipan » 17 Dec 2018, 21:28

Facem un troc daca vrei, iti trimit 3kg icre de stiuca sa ai acum de sarbatori si tu imi dai la vara 3 regine imperecheate artificial
Iti mai trimit si 3 gaste penite cu picioarele in fund ori daca doresti ia pusca si vino sa le iei singur
taipan
 
Mesaje: 189
Membru din: 11 Feb 2015, 20:15
Localitate: Tulcea

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde jonny_it » 17 Dec 2018, 21:37

taipan scrie:Facem un troc daca vrei, iti trimit 3kg icre de stiuca sa ai acum de sarbatori si tu imi dai la vara 3 regine imperecheate artificial
Iti mai trimit si 3 gaste penite cu picioarele in fund ori daca doresti ia pusca si vino sa le iei singur


3 kg de icre am mancat in toata viata mea pana acum.
Nu imi trebuie nimic, va aduc regine personal la vara daca faceti un bors de peste. ;) O visinata aduc eu, dumneavoastra sa fiti atenti cu borsul de peste, nimic mai mult. Lasati-mi un mesaj cu un numar de telefon sa va sun maine.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde jonny_it » 17 Dec 2018, 21:38

PS: mai este loc pe lista pentru 1 singura regina inseminata.
Pentru regine imperecheate natural nu mai iau comenzi.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde taipan » 18 Dec 2018, 09:05

Lacurile si canalele sunt acum fara gheata dar se anunta cateva zile ger, asa ca nici cu barca nici pe jos
Doar pe Dunare numai ca nu stiu ce ai putea prinde acolo
Asteapta ceva ger sa ne putem urca pe gheata si mergem la copca
In toamna a mers bine stiuca pe Isac si Gorgova
Eu sunt din Mahmudia de langa Murighiol
taipan
 
Mesaje: 189
Membru din: 11 Feb 2015, 20:15
Localitate: Tulcea

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde kiloz » 19 Dec 2018, 09:44

Reginele alea au si coroana de aur pe cap?
Asa ma gandesc dacas regine. Daca da, atunci hai sa zic ca merita ceva banuti.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Vand regine BK inseminate artificial

Mesajde taipan » 20 Dec 2018, 23:53

Sunt doar mofturi
taipan
 
Mesaje: 189
Membru din: 11 Feb 2015, 20:15
Localitate: Tulcea


Înapoi la VANZARI - CUMPARARI MATERIAL BIOLOGIC



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori