Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde cristian bh » 01 Iun 2018, 22:25

Pana acu,n-a dat ortu popii nima de la un scarpinat de nemaritata,....ba ,din contra, io cred ca la multi le place,numa ca,.....lumea e rea,...si zice ca,...uite la ala perversu,sta cu fundu gol la scarpinat,....si nu le place sa steie la coada,...ca ar vrea numa ei,... :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 04 Iun 2018, 14:38

...neveste superbe...
Fişiere ataşate
nv.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 09 Iul 2018, 11:54

Caut borcane chipese de 200-400 ml.
Fişiere ataşate
mure2.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde dantat » 09 Iul 2018, 12:59

Bezna Zorilor scrie:Caut borcane chipese de 200-400 ml.


Lasa borcanele, ca sunt in piata destule (nu stiu daca si la Teleorman), pe mine cu nevestele ma roade treaba. Ia zii, colorate n-ai ? Ca am gasit eu niste resturi de creioane, inca nu le-a picat varful. Imi trimiti ceva la colorat ? Ca mie-mi place sa si mazgalesc cand n-am ce face... :mrgreen: :arrow: :shock:, dau asa, o dunga una dupa alta pana se-aranjeaza treaba.

PS: ai spatiu pe cartile de vizita, mareste scrisul, ca io mi-s chioras si amu, acum ,aici, nu stiu a spune cine ce si cum dupa ce scrie pe-acolo. In plus, ai spatiu intre randuri suficient.
Noi suntem romani, noi suntem romani, noi suntem aici ca sclavi staaaapaaani...
Avatar utilizator
dantat
 
Mesaje: 132
Membru din: 20 Mar 2015, 19:58
Localitate: Olt.

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 10 Iul 2018, 00:01

Initial desenul a fost pentru altceva, apoi am micsorat poza cu totul si am printat. La urmatoarea printare, da, maresc scrisul. Dar ideea e sa reuseasca sa vada cel care o primeste, nu internetul. :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde dantat » 10 Iul 2018, 19:58

Bezna Zorilor scrie:Initial desenul a fost pentru altceva, apoi am micsorat poza cu totul si am printat. La urmatoarea printare, da, maresc scrisul. Dar ideea e sa reuseasca sa vada cel care o primeste, nu internetul. :lol:


Mah tu dai numai la tinerei din astia ageri de ochi...vezi ca si bosorogilor le trebe dulceata. Se mai ling pe deshte din cand in cand, asa ca trebuie sa citeasca fara a se chiora. Dar ca idee un scris mic, nevrotic, la care te chinui sa citesti nu transmite mesajul "relaxant si comestibil" pe care l-ar avea un scris citet. Ma apuca asa cateodata niste marketinguri. Am mai avut pusheuri din astea...nu mi-a mers bine cativa ani :mrgreen:
Noi suntem romani, noi suntem romani, noi suntem aici ca sclavi staaaapaaani...
Avatar utilizator
dantat
 
Mesaje: 132
Membru din: 20 Mar 2015, 19:58
Localitate: Olt.

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 06 Sep 2018, 20:48

Ori nu se mai cearta nimeni pe forum, ori nu stau eu pe topicurile cu pricina. Nici nu stiu ce sa va spun, mai baieti, ca sunteti prea linistiti. Si nu'mi vine nimic la fileu care sa faca apel la moralitate...si de'astea de conditii umane. Am sa pun totusi cateva melodii.



The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 06 Sep 2018, 20:50

Cum s'a dus traficu' in jos, mai baietiiiiii....





The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde cristi_vidican » 06 Sep 2018, 23:23

Forumul acesta se împarte în două perioade.
Înainte de beznă și după beznă. :lol:
Caut disperat zorii zilei.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Donbazil » 07 Sep 2018, 00:16

Salut!

Slabe sperante cata vreme Mircea e....In bezna...
Pacat!...
:cry: :evil: :evil:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde ignatov andrei » 07 Sep 2018, 05:50

Donbazil scrie:Salut!

Slabe sperante cata vreme Mircea e....In bezna...
Pacat!...
:cry: :evil: :evil:



ALARMA a fost falsa! Am crezut ca vine bombardamentul nuclear si ne-am retras in mizeria din SUBSOL!
Ce frumos era sa stam la etajele superioare, unde lumina soarelui ne incalzea si unde AMBROZIA ZEILOR era ceea ce ne lega pe toti!
Greseala e si a noastra, nu doar a lui mircea!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 07 Sep 2018, 10:36

ignatov andrei scrie: ...
Greseala e si a noastra, nu doar a lui mircea!


hopa .... am trait sa o vad si pe asta .... dl. Ignatov recunoaste ca poate gresi .... zi cu adevarat mare :)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 07 Sep 2018, 11:26

Donbazile, bag de seama ca pentru unii caracterul este precum o pereche de chiloti...pe care ii dai jos imediat cum vezi....bezna!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 07 Sep 2018, 17:18

Uite domn'le ca nu a disparut .... iarba rea nu piere :D
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Donbazil » 07 Sep 2018, 22:54

Salut!

Domnu Ionita, dumneavoastra sper ca ma intelegeti, ma stiti de multa vreme. Nu am pretentia ca le stiu pe toate dar am ramas cu un anumit fler, simt niste chestii si de la primele aparitii ale personajului am avut o presimtire rea, chiar foarte rea....Vremea imi va confirma poate presimtirea, - sau poate nu.
Daca o fi sa gresesc, mi-o asum. Oricum cat timp acest personaj malefic este pe-aici, am sa incerc sa ma feresc...
Uneori nici tamaia si nici aghiazma nu fac fata... "Vade retro"...

P.S. Pacat de forum, era chiar util si ne obisnuisem cu vechiul stil, mici ciupeli, certuri, impacari , etc....Acum forumul a intrat in bezna si Mircea e vinovat!...
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 07 Sep 2018, 23:18

Donbazil scrie:Salut!
Nu am pretentia ca le stiu pe toate dar am ramas cu un anumit fler, simt niste chestii si de la primele aparitii ale personajului am avut o presimtire rea, chiar foarte rea..........

Si...ce-ai simtit Donbazil can' ai vazut.....beznă?! S-o ridicat paru' pa spate, ai simtit ceva adieri reci pe la ceafa, ori ai simtit fluturi in stomac? Se nu spui ca ai presimtit ca pica Dragnea ca nu te cred!
Pe de alte parte , as fi curios , cum ai reacționa ca tata de fată , atunci când cineva i-ar adresa tot felul de "epitete", asa cum a fost cadorisita beznă. In fond ea nu face decat sa exprime si mai apoi sa susțina un punct de vedere. De ce barbatii se pot contrazice si uneori sa se ia la tranta si femeile nu? Intreb si io pentru un prieten...
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori