Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Cum iti numara nevasta banii?!

Mesajde Bezna Zorilor » 06 Feb 2020, 17:32

Salutari la toti baietii,

Am deschis acest topic nu pentru ca as vrea sa zic prea multe...momentan. Ci doar pentru ca subiectul este sensibil si stim cu totii ca si pe la casele mici, dar si pe la cele mari, scandalurile si frustrarea sunt la nivel inalt. As fi curioasa de cateva reactii aici. Dar presupun ca intai de toate o sa va luati de mine... :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Cum iti numara nevasta banii?!

Mesajde jonny_it » 06 Feb 2020, 17:46

Bezna Zorilor scrie:Salutari la toti baietii,

Am deschis acest topic nu pentru ca as vrea sa zic prea multe...momentan. Ci doar pentru ca subiectul este sensibil si stim cu totii ca si pe la casele mici, dar si pe la cele mari, scandalurile si frustrarea sunt la nivel inalt. As fi curioasa de cateva reactii aici. Dar presupun ca intai de toate o sa va luati de mine... :lol:


Daca doar numara banii nu este problema :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Cum iti numara nevasta banii?!

Mesajde Cristian IONITA » 06 Feb 2020, 17:54

Bezna Zorilor scrie:Salutari la toti baietii,

Am deschis acest topic nu pentru ca as vrea sa zic prea multe...momentan. Ci doar pentru ca subiectul este sensibil si stim cu totii ca si pe la casele mici, dar si pe la cele mari, scandalurile si frustrarea sunt la nivel inalt. As fi curioasa de cateva reactii aici. Dar presupun ca intai de toate o sa va luati de mine... :lol:


spre socul, groaza si oroarea ta iti pot confirma ca exista "case" si fara scandaluri si fara frustrarii .... ba chiar pe abordari diverse, gen:
- bani sotiei sunt banii ei, banii sotului sunt banii familiei;
- abordarea nemteasca - fiecare cu banii lui, dar si aici exista mai multe situatii: 1 cheltuielil comune impartite la doi, si a doua ceva mai elaborata dar o gasesc eu cea mai corecta (strict teoretic doar din pacate) cheltuielil comune impartite proportional cu castigurile fiecaruia
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Cum iti numara nevasta banii?!

Mesajde Shrek » 06 Feb 2020, 20:22

La mine, Fiona, nu a numarat niciodata banii! " Decat" i-a cubat!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Cum iti numara nevasta banii?!

Mesajde stefanbad » 12 Feb 2020, 14:54

Nu stiu de ce, dar mie mi se pare normal ca atunci cand te chemi familie banii sa fie "la comun" si de acolo sa se plateasca facturile, vacantele si alte cheltuieli stabilite de comun-acord.
stefanbad
 
Mesaje: 80
Membru din: 23 Iun 2014, 12:42
Localitate: 1 Decembrie


Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 47 vizitatori