Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

....daca tot e ciuma .

Mesajde mircea » 13 Mar 2020, 00:52

....daca tot e ciuma si imi solicitati sa va sterg conturi, am o veste buna....le-am sters .
Ba....eu va inteleg....v-ati dat in petec pe aici, ati plecat si iar ati revenit, dar daca acum este ciuma, macar nu mai scrieti . Sau daca scrieti, scrieti asumat . Ca dupa aia o sa va para rau de ce tampenii debitati si o sa veniti sa va sterg contul . Numai in ultima luna au fost vreo doi care au solicitat asta . De, asa e cand esti tare-n clanta si dupa aia iti pare rau . Aviz amatorilor .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Cristian IONITA » 13 Mar 2020, 05:53

Vremurile grele sunt adevarata oglindă a caracterelor.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde paul » 13 Mar 2020, 19:41

Vaai, s-a suparat "domnul" Dan :?:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Bezna Zorilor » 13 Mar 2020, 22:48

Ah ce misto, asta cu ciuma e momeala...invitatie la smardoiala online. Dar vad ca nu prea se ingramadeste lumea.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Shrek » 13 Mar 2020, 22:52

Eu credeam ca s-au supărat cei 12 apostoli :care erau tri Luca si Gavril! Ma tot intreb cand o sa ne dea...exemporal la nr. de stupi.
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mar 2020, 12:16

mircea, ne suparam.......
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mar 2020, 15:31

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde mircea » 14 Mar 2020, 18:20

Eu am vorbit serios . Daca ai un ceva personal, un blog, un FB, ceva acolo unde scrii numai tu, poti sterge ce vrei . Acolo porti un dialog cu tine, numai cu tine, eventualii cititori fiind doar un bonus.

Dar aici, cand vii si participi la discutii implicand si pe altii, cand tii mortis la ideile tale si sari la beregata altuia, macar fa-o asumat . Indiferent de consecinte . Nu o mai da cotita dupa aia, nu te mai da ranit in orgoliu , ca altii sunt vinovati de tampeniile pe care le-ai debitat . Sau acum ti-o fi rusine si ceri desfiintarea contului?...Nu cred , vrei doar sa-ti stergi mizeriilor facute in trecut si care acum te-au ajuns din urma . Atat .

Nu te-a obligat nimeni sa scrii si nu este nimeni obligat sa dea cu matura dupa tine . Din pacate, am vazut multi din astia . Nu va ranit forumul sau altii . Voi ati facut-o si acum v-ati prabusit sub propria mizerie .

Si in niciun caz nu este toata lumea ca voi . Asa ca nu este cazul sa va mai mangaiati pe suflet dand vina pe altii .
....daca tot e ciuma , poate ca a venit timpul sa fiti si rezonabili .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Shrek » 14 Mar 2020, 18:43

Fără a incerca sa fiu negativist ori " depresiv", este foarte posibil ca dupa ce trece nebunia asta de virus cu coarne, sa constatam ca unii dintre noi, ne-am " delete" înaintea conturilor de forum. Asa ca dragii mei, înainte de a fi supărați pe viata, pe admin, pe mine, pe soarta, pe oricine credeti voi, încercați să lăsați de-o parte ura și hotărârile luate la supărare. Mai tarziu, cineva poate răsfoiește forumul si se va amuza de contrele dintre noi! Toate cele bune!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Mar 2020, 19:01

mircea, tu bati in alta parte cu umanitatea si bunatatea intre semeni....stiu eu :)
nu exista, uita'te la australia, la elvetia, locuri civilizate care nu au cunoscut foamea, lipsa de bani. imaginatia lor bate realitatea si noi pe langa ei chiar avem bun simt. se calca in picioare pentru hartia igienica de acu cateva saptamani. e normal sa fie asa pentru ca mintea umana duce imaginativ un scenariu pana departe atunci cand nu are o baza reala.
nu mai am rabdare sa ascult astea cu bunatatea si umanitatea. cand omul se simte atacat in conditia lui de ceva grav (care poate chiar daca nu e grav in realitate, in mintea lui este) si mai ales necunoscut, atunci nu se mai cunosc anii aia de evolutie. si e normal sa fie asa.
rusii nu dau un rahat pe bat pentru nimic, din cauza suferintei.
popoarele din vest se educa sa nu dea un rahat pe batz, e o fatada. iar noi in partea asta aici suntem subiectul lor de discutie, sau chiar si al romanilor care au ajuns in vest si ne scriu de acolo, sau vin in romania si ne zic si de aici ca noi romanii suntem agresivi. dar uita ca, istoric vorbind, ei sunt o mare parte din problema.

ca o incheiere, stii bine ca cei care sar la gatul altora sa ii acuze, sunt primii care simt chestiile astea pentru ca stiu cum e la ei. oare de ce am vazut promovand iubirea numai femei care si'au luat muia finala de la barbati. o fata, femeie echilibrata nu se apuca de nutritie. bea un suc de portocale, face o alergare usoara, chiar daca e intr'o relatie. dar majoritatea vitelor se imbuiba cu cartofi prajiti dupa ce sunt luate de neveste, pentru ca nu mai trebuie sa depuna efortul sa cunoasca un barbat, sa se aranjeze, sa se epileze...si nu mai zic. stau si ii toaca mintile unuia pana ala se satura si se duce la curve sau in cazuri mai bune...se face apicultor. si dupa ce isi iau muierile astea muia finala se apuca de bloguri personale, nutritie si wellness, sfaturi de viata. rar o sa vezi o femeie frumoasa practicand asa ceva. sau daca vezi...va fi o femeie trista. majoritatea sunt niste pupeze cu nasul coroiat, cu zambet perfid, cu trasaturile rele somatizate mult mai mult decat alea bune...uraciunea si babaciunea de pe fatza, expresia ofilita si perfida este de fapt ce se intampla in sufletul lor de ani. la suprafata sunt femei independente, capabile sa isi care singure 4 carucioare de cumparaturi. dai de ele peste tot, dar internetul e plin. numai sfaturi utile si lectii de viata de la scorpiile astea. nu stiu ce ne'am face fara ele...am fi pierduti ca specie......

mai rar persoane echilibrate, in rest numai ipocrizie in toate formele. te rog nu te confunda cu toate astea. stii bine ca omul este cum este. am evitat mult timp maestrul si margareta pentru ca in facultate toate hipsteritele o citeau...dar majoritatea nu trec de primul nivel de intelegere.

si pentru ce atata diplomatie? diplomatia este un concept inventat de cei care sunt la putere pentru ca ceilalti sa nu isi exprime nemultumirile.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde petrumanea » 15 Mar 2020, 18:57

Ufff !
petrumanea
 
Mesaje: 22
Membru din: 28 Feb 2014, 09:21
Localitate: Carpinis-Timis

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Bezna Zorilor » 29 Mar 2020, 18:39

mircea, stii care e problema cu faptul ca ratam ocazia sa aratam si de aceasta data putina umanitate? Problema e de fapt nu cu faptul in sine, ci cu reprosul pe care il aduci.

Ca aia care trec granita incoa ne dau sau nu corona...mai putin conteaza. Ciordelos au fost mereu o problema si vor fi o problema. Asa este si nimeni nu poate schimba.
Oamenii stau in casa de frica...si oamenii stau departe unul de altul tot de frica. E normal sa fie asa si cuvantul e SUPRAVIETUIRE.

Cuvantul SUPRAVIETUIRE e legat si de foame. Revin indata.

Oamenii aia, ciordelos sau albi, nu au respectat carantina si autoritatile nu s'au asigurat de nimic. Acum noi ceilalti platim...pentru neamu' lu ciordelos si pentru incompetenta de la putere. Suntem tinuti in casa si obligati sa ascultam imnul si alte mizerii de astea comuniste.

Dar FOAMEA ii va scoate pe oameni din case, ca astia au prabusit economia. Va fi vorba nu de mii, nu de zeci de mii de oameni, ci de milioane de oameni. Fondurile vin greu pentru ca vor sa fure si din ele astia care ne conduc, iar legislatia aia mizerabila cum ca tre' sa alergi sa faci un dosar ca sa demonstrezi ca ai fost afectat... spune'mi mie un om rupt de foame care va vrea sa faca alergatura asta.

Daca banii nu ajung in maxim 10 zile la toti cei in nevoie se vor sparge magazine, bancomate, case de oameni. Nu te pui cu foamea omului, dar astia de la putere joaca la cacealma pana in ultimul moment.
Insa milioane de oameni se vor alatura, albi langa ciori, someri, hoti banditi, toti...pentru ca vor vrea de mancare pentru ei si pentru familiile lor.

Sunt niste vremuri in care orice grup mic de scandalagii isi va acoli in jurul lui mai multi si mai multi oameni....pentru ca lumea isi cauta un erou chiar daca eroul ala nu vine. Este eroul din sufletul fiecaruia.
Foamea va fi asadar doar un catalizator, in realizate e vorba de multa frustrare, amaraciune, un sentiment sufletesc amar cum ca platesti pentru toata incompetenta astora...ca stai sa fii bataia lor de joc. Si lumea nu va sta... asa ca ne vom da in cap pe strada unii altora. Asta e realitatea!

Poporul asta, ca si celelalte din balcani, are o sensibilitate legata de foame si de mancare data cu portia. Nu mai vrem asa ceva! Si nu m'as mira ca cineva sa le puna astora un ciorap pe cap si sa li'l dea jos la Targoviste sa le arate putin peisajul...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: ....daca tot e ciuma .

Mesajde Bezna Zorilor » 13 Ian 2021, 14:53

Naparcile lui Mircea!

Stuparitu' o muritu
Or um ptic o sucombatu?
Edit:
Stuparitu' n-o muritu,
Tocmai ce l-am frunzaritu'

Donbazil
Cristi, stuparii n-au mai avut loc din cauza ....”Beznei” în care s-a complăcut patronul, permițând vulgarizarea forumului....
Da numa io știu ce-am mai tras cu pictoru, cu Cristi cu Balașbebe și cu mulți alții, dar sila cea mai mare mi-au provocat-o Mircea și protejata lui din beznă...Apoi au apărut filozofii politici și s-a pus capac....Acum - vorba ta - de lângă uștioru ușii, mai bag câte un ciripit dar din ce în ce mai anemic....În schimb citesc, cu speranța să descopăr vreo scânteiuță....Si nu mă grăbesc....La vârsta mea am învățat să am răbdare....

BEZNA
Domnul Donbazil, sau cum te cheama pe forum, ca am si uitat, ai poza ai de interlop, pai nu ai zis dumneata ca nu am cum sa fiu femeie. ca sigur sunt barbat? Ca sunt cont fals al cuiva? Acuma ce se intampla, te'ai inselat pana la urma? Ce anume ai tras cu pictorul, uite ca am vorbit singura pe acolo, ca baietii s'au enervat pt ca sunt femeie si pt ca ei urasc femeile, isi urasc si nevestele..si nu ma zicem, ca stim... Pictoru' a zis ca afla el unde sta familia mea si se duce si o bate...plus injurii nenumarate..eu am vulgarizat forumul? Nu v'ar fi rusine... Mircea Bog ar trebui sa zica mersi ca i s'a spart cuibul de naparci!
Ce mari prieteni erati voi, numai pe interes...cum a dat mircea semne ca poate sa fie prieten si cu cineva care pt voi e dusman...cum ati inceput sa il urati si sa aruncati in el cu mizerii. Dar ce, trebuie sa va dea voua explicatii pt afinitati? Acu nu stiu daca am folosit corect cuvantul...Voi va ganditi ca sunt amanta adminului sau io stiu ce mizerii va trec prin capetele alea, cand eu nu am baut macar o tuica cu el, nici macar nu stiu cum arata acel om. Sunteti niste suflete care daca ati putea ati propaga specia mai departe prin animalism, nu prin iubire. Ati demonstrat asta cu varf si indesat...ca nu sunteti capabili nici de empatie, nici de judecata, din cauza frustrarilor ce zac in voi. Sper sa nu inteleaga lumea pe aici ca am ceva cu toti la gramada. Il apreciez pe Marian Stoica, ca s'a vazut mereu lungul nasului, a fost si este un baiat finut, decent, l'am apreciat si pe Lupul Albinelor, pana a avut ceva de demonstrat si a inceput sa toarne pe forum poze cu copiii si cu nevasta. Il apreciez pana si pe Shrek, cu care nu impart multe convingeri, dar are haz si a avut mereu in timp ce voi v'ati oparit, mai adaug Cristian Bh si mai sunt si altii. Dar sunt acolo niste entitati pe forum care au iesit la lumina o data cu Bezna... Ce sa mai zic de Guist, care desi a spus ca omul poate sa fie prieten cu oricine, cine suntem noi sa judecam, s'a dezis mai apoi de acest argument, si l'a pus pe Mircea Bog sa aleaga. Fratilor, comportamentul vostru e scris acolo pe forum, cu liniuta, a avut grija mircea sa dea citate din vorbele voastre, nu a inventat nimeni nimic, voi sunteti acolo. Aveti nevoie si de niste oglinzi?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti


Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori